Mierzeja Wiślana to doskonałe miejsce na wakacje. Odpoczną tu zarówno rodziny z dziećmi, pasjonaci jazdy rowerowej jak i osoby spragnione tłocznych bulwarów i straganów. Mierzeja Wiślana atrakcje ma tak różnorodne, że warto spędzić tu przynajmniej tydzień i odkryć uroki miast na krańcu Polski.

3Muzeum Bursztynu w Stegnie

Muzeum Bursztynu. Fot. Shutterstock

Także do Stegny warto kierować swoje kroki jeśli jesteście fanami bałtyckiego złota. To właśnie tu stworzono Muzeum Bursztynu – Bursztynowa Komnata. W budynku zobaczycie ciekawe eksponaty brył bursztynu i inkluzji czyli ciał obcych znajdujących się w minerałach. Wśród prywatnych zbiorów właściciela muzeum zobaczycie m.in. unikatowe bryły bursztynu bałtyckiego oraz uwięzione w nich owady i rośliny, drzewo ociekające bursztynem. Będziecie mieli także okazję zapoznania się z początkami bursztynnictwa, odkryć historię zaginionej Bursztynowej Komnaty oraz nauczyć się odróżniać bursztyn od falsyfikatów.

Bursztynowa Komnata mieści się Stegnie, przy ulicy Gdańskiej 64

Ceny biletów:

  • Bilet normalny – 5 zł
  • Bilet ulgowy – 3 zł (dla dzieci i młodzieży do 18 lat)
  • Prelekcja – 40 zł
Poprzedni artykułNiemodlin – miasto z pięknym zamkiem, a w nim Bursztynowa Komnata
Następny artykułWisła – królowa polskich rzek
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here