Strona głównaTop 10Muzea figur woskowych w Polsce. Najwięcej jest ich nad morzem (Top 9)

Muzea figur woskowych w Polsce. Najwięcej jest ich nad morzem (Top 9)

Muzea figur woskowych to bardzo ciekawe atrakcje. Można zobaczyć znane osoby jak żywe w skali 1:1. Nie trzeba od razu jechać do Londynu czy Berlina do Madame Tussauds. Mamy gabinety figur woskowych w Polsce, które może nie są tak spektakularne, ale na pewno tańsze. I dzieci i dorośli bawią się tam świetnie. Oto nasze Top 9. (Uwaga, część wystaw jest dostępna sezonowo).

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach to najstarsza tego typu placówka w Polsce, powstała już w 1998 roku. Na początku stało tam jedynie 13 figur polskich aktorów, ale kolekcja z czasem powiększała się. Można tam oglądać woskową podobiznę Leonarda da Vinci, Henryka Sienkiewicza, Baracka Obamy, Fryderyka Chopina, Jana Pawła II czy Winstona Churchilla. Są naukowcy, literaci i kompozytorzy, gwiazdy ekranu i postaci wielkiej polityki. Wstęp kosztuje 15 zł, a ulgowy 12 zł. Gabinet znajduje się blisko Alei Gwiazd w Międzyzdrojach, przy Bohaterów Warszawy 19.

Polonia Wax Museum w Krakowie

W Krakowie, w samym centrum Starego Miasta, znajdują się dwa muzea figur woskowych. Jedno z nich to Polonia Wax Museum Figury Woskowe. Skupia się ono na odtworzeniu figur postaci ważnych dla historii Polski, ale jest tam także mnóstwo podobizn ważnych osób z całego świata. Muzeum mieści się w komnatach kamienicy, w której mieszkał cesarz Franciszek Józef I, car Mikołaj Romanow, a polski król Jan Sobieski witał kupców krakowskich. Dziś można tam oglądać podobizny par prezydenckich Polski, ale także znanych artystów, sportowców i celebrytów. Na początku „witają” trzej papieże: Jan Paweł II, Benedykt XVI i Franciszek. Muzeum Polonia Wax znajduje się przy Rynku Głównym 34. Bilet dla osoby dorosłej kosztuje 30 zł, a ulgowy 20 zł.

Kraków Wax Museum

Kraków Wax Museum Figury Woskowe to drugie krakowskie muzeum figur woskowych, znajdujące się blisko pierwszego, bo przy ul. Floriańskiej 32, czynne jest codziennie od godz. 10 do 22. Znajduje się tam 50 figur takich postaci jak Salvadore Dali, Shrek, Bruce Lee, Elvis Presley, Marilyn Monroe czy Bruce Willis. Bilet normalny kosztuje 25 zł. Opinie są podzielone, ale wiele osób wskazuje, że z dwóch miejsc w Krakowie z figurami woskowymi, to jest nieco lepsze.

Muzeum Figur Woskowych w Ustce

Muzeum Figur Woskowych znajduje się także w Ustce, konkretnie przy Promenadzie Nadmorskiej. Znajdują się tam podobizny naukowców, polityków, muzyków, aktorów, czy też gwiazd estrady. Można sobie zrobić zdjęcie z Obamą lub Putinem, ale też Mickiem Jaggerem i Freddiem Mercurym. Są także postaci ze świata fantasy: z uniwersum magii i czarodziejstwa znanego z książek o Harrym Potterze, gdzie można spotkać np. prof. Mc Gonagall, ale także ze Shreka i Władcy Pierścieni. Bilety normalne kosztują 18 zł, a ulgowe 15 zł.

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem

Muzeum Figur Woskowych w Zakopanem mieści się przy Krupówkach 62. Jest to atrakcja na od 15 minut do pół godziny. Oprócz znanych postaci różnych dziedzin, filmu, sportu, czy polityki, takich jak Marilyn Monroe, Bruce Willis, Adam Małysz, Lionel Messi, czy Vladimir Putin, można zobaczyć tam podobiznę najgrubszego człowieka na świecie w skali 1:1 czy takiego z największymi stopami. Są także m.in. postaci ze Świata według Kiepskich, woskowe podobizny papieży i figury superbohaterów. Bilet normalny kosztuje 20 zł (można także kupić bilety taniej przez Groupon).

Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze

Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej Górze jest ulokowane przy Promenadzie Światowida. Jest stosunkowo nową placówką. Figury ukazują postacie z mniejszym lub większym pietyzmem, ale niektóre są naprawdę podobne do pierwowzorów. Są tu zarówno politycy, jak i sportowcy, postaci z kreskówek, aktorzy i muzycy. Można znaleźć podobizny m.in. brytyjskiej pary książęcej, ale też Rambo, Davida Beckhama, Bruce’a Lee, Jasia Fasoli czy Matki Teresy z Kalkuty. Bilet normalny na wystawę kosztuje 18 zł.

Sopot Wax Museum

To muzeum znajduje się w Sopocie na Monciaku, łatwo je znaleźć. Jest niewielkie i według odwiedzających zwiedzanie zajmuje około 20 minut. Można zrobić sobie tam zdjęcia głównie z gwiazdami estrady i ekranu. Jest Elton John czy Lady Gaga, ale też Justin Bieber, Brad Pitt, czy Angelina Jolie. Niewielka wystawa prezentuje także ludzi nauki i technologii, takich jak Albert Einstein, Bill Gates, czy Mark Zuckenberg. Bilety normalne kosztują 20 zł, ulgowe 15 zł (warto kupić z Groupona), dzieci do 6 roku życia wchodzą bezpłatnie.

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu

Muzeum Figur Woskowych w Kołobrzegu znajduje się przy ul. Rodziewiczówny 1a/25, niedaleko molo. Można tu zobaczyć podobne figury jak w innych tego typu placówkach: od podobizn Donalda Trumpa i Baracka Obamy przez figurę Jacka Sparrowa, Wolverina, czy Roberta Lewandowskiego po Marilyn Monroe w skali 1:1. Bilety normalne kosztują 18 zł, a ulgowe 15 zł.

Wystawa Figur Woskowych w Niechorzu

Wystawa Figur Woskowych jest eksponowana w lipcu i sierpniu także w latarni morskiej w Niechorzu. Już przed latarnią wita podobizna Shreka. W środku zobaczyć można przeróżne postaci, od Napoleona Bonaparte przez Lady Gagę, Harrego Pottera, Winstona Churchilla po Daviego Johnesa z Piratów z Karaibów. Bilety normalne kosztują 16 zł, a ulgowe 14 zł.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE