Chcielibyście przenieść się do świata dzieciństwa? Drewniane zabawki, pluszowe misie, kolorowe samochodziki czy uśmiechnięte lale – czym najchętniej bawiliście się gdy byliście mali? Wybierzcie się z nami do muzeum zabawek, gdzie czas stanął w miejscu. Oto najlepsze miejsca w Polsce, które sprawią radość małym i dużym. Może uda Wam się znaleźć na naszych zdjęciach swoje ulubione zabawki? Dajcie znać w komentarzach.

2Galeria Starych Zabawek w Gdańsku

Spacerując po gdańskiej starówce, na ul. Piwnej możemy natknąć się na niecodzienne muzeum. Nazwane Galerią Starych Zabawek, mieści się tutaj od 2013 roku – i przenosi zwiedzających w świat wiekowych przedmiotów dla dzieci. W muzeum zebrano zabawki wyprodukowane wyłącznie w Polsce w latach 1920-1989. Dla potwierdzenia pochodzenia prezentowane są tutaj prawdziwe, stare katalogi oraz zdjęcia, które dokumentują ich rodowód. Starsi zwiedzający na pewno dużym sentymentem obdarzą znajome z dzieciństwa eksponaty. Młodsi z kolei poznają zabawki swoich rodziców i zobaczą jak wyglądało ich dzieciństwo. Wewnątrz czekają na Was gry planszowe, lalki, misie, kolejki, klocki, figurki i wiele, wiele więcej.

Ceny biletów:

  • Bilet normalny – 8 zł
  • Bilet ulgowy – 6 zł
  • Wykonywanie zdjęć za dodatkową opłatą 25 złotych
Poprzedni artykułDługi weekend listopada: 7 najlepszych pomysłów gdzie pojechać
Następny artykułNajmniejsze miejsca w Polsce – Top 11!
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here