Wiele atrakcji nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie rozczarowuje turystów. Są przereklamowane, spotyka się tam tłumy, walczy ze zgiełkiem i narzeka na ceny. Nie brakuje jednak mniej znanych atrakcji, które pozostawiają po sobie piorunujące wrażenie. Oto najbardziej zaskakujące miejsca w Polsce – zaskakujące pozytywnie!

1Wąwóz Korzeniowy Dół

Zaskakujące miejsca w Polsce – Korzeniowy Dół. Fot. Shutterstock

To jedna z piękniejszych atrakcji Kazimierza Dolnego, w dodatku darmowa. Rynek i cała piękna zabudowa miasta położonego nad Wisłą urzekają, ale stały się jego zbyt rozpoznawalną wizytówką, by wywrzeć tak duże wrażenie jak wąwóz. To ulubiony plener fotografów i trasa spacerowa dla zakochanych bądź rodzin z dziećmi.

Czytaj też: Darmowe atrakcje Kazimierza Dolnego – 9 i pół propozycji

Poprzedni
Poprzedni artykułHotele w pałacach – 15 miejsc, gdzie możesz spać jak szlachta
Następny artykułMałe miejscowości, z których pochodzą znani Polacy
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

2 KOMENTARZE

  1. Te wąwozy korzeniowe w Kazimierzu to trzeba jak najszybciej jechać obejrzeć, bo lokalne władze chcą je utwardzać płytami betonowym.
    Niestety miejsca te nie mają żadnej ochrony, a są prawdziwymi Pomnikami Przyrody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here