Jakie były losy wydobycia polskiej ropy albo produkcji piwa? W jaki sposób funkcjonowała kiedyś poczta? Na te wszystkie pytania odpowiadają polskie muzea techniki. Coraz częściej nie są to nudne wystawy, ale multimedialne ekspozycje zaciekawiające nawet najmłodszych. Oto wybrane najciekawsze muzea techniki w Polsce.

1Muzeum Ceramiki w Bolesławcu

Muzeum Ceramiki w Bolesławcu
Muzeum Ceramiki w Bolesławcu. Fot. Shutterstock

Bolesławiec słynie z ceramiki, to najcenniejszy towar eksportowy tego miasta. Historia muzeum sięga 1911 r., kiedy to otwarto je dla zwiedzających. Prezentowane są tam wyroby ceramiczne z Bolesławca wytwarzane od XVIII w. Bolesławiecka ceramika to jeden z najpiękniejszych wyrobów polskiego rękodzieła, który można mieć na swoim stole. Bilety normalne kosztują 8 zł, ulgowe 4 zł, a w czwartki wstęp jest bezpłatny.

Poprzedni
Poprzedni artykułPolskie Malediwy – osadnik Gajówka, w którym nie wolno się kąpać
Następny artykułDolnośląskie zamki na zdjęciach z drona (Top 14)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here