Podobają się Wam polskie pałace? Nam także. Niektóre są siedzibą ciekawych muzeów, dzięki czemu rozwijają się, nie podupadają i wciąż można oglądać je w pełnej krasie. Jeden z pałaców jest nawet najstarszym muzeum w kraju. Oto najciekawsze muzea pałacowe w Polsce.

2Pałac w Nieborowie

Pałac w Nieborowie. Fot. Shutterstock

Pałac w Nieborowie to jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce. Został zbudowany w latach 1690-1697 i jest przykładem stylu barokowego. Pomysłodawcą wzniesienia w tym miejscu rezydencji był prymas Michał Stefan Radziejowski.

W kolejnym stuleciu pałac bardzo często zmieniał właścicieli. Dopiero od 1774 roku pozostał na dłużej w jednej rodzinie. Wtedy to kupił go Michał Hieronim Radziwiłł.

Dzięki Radziwiłłowi, w znacznym stopniu rozrosła się kolekcja obrazów przechowywanych w Nieborowie (spis dzieł sztuki zajmował aż 145 stron!). Po II wojnie światowej rezydencja stała się odziałem Muzeum Narodowego w Warszawie. W muzeum możemy podziwiać m. in. odrestaurowane wnętrza pałacowe wraz z wyposażeniem, a także kolekcje obrazów, rzeźb, porcelany czy zegarów.

Oprócz pięknych ogrodów otaczających pałac w Nieborowie, będąc w tych okolicach warto zwrócić uwagę na pobliski park w Arkadii.

Czytaj więcej: Pałac w Nieborowie – upiorny kardynał i spektakularne ogrody

Ceny biletów: pałac, ogród, Manufaktura Majoliki: 22 zł normalny, 12 zł ulgowy. 30 zł normalny i 20 zł ulgowy na atrakcje łączone Nieborów i Arkadia.

Atrakcje w Polsce

  • Rafting Active Move w Szczawnicy

    Będąc w Pieninach nie można nie spróbować spływu Dunajcem. Dla ceniących spokój odpowiedni będzie spływ z flisakami, a dla chcących Czytaj więcej [...]

  • Opuszczona cerkiew w Tarnawie Górnej

    W Tarnawie Górnej w Bieszczadach stoją ruiny cerkwi pw. Zaśnięcia Matki Boskiej. Budynek pochodzi z 1817 r. i stoi w Czytaj więcej [...]

  • Ruiny kościoła w Kobułtach

    Opuszczone kościoły w Polsce są także w woj. warmińsko-mazurskim. W Kobułtach na trudno dostępnym terenie na wzgórzu, znajdują się ruiny Czytaj więcej [...]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here