Gdzie najlepiej wybrać się na spacer we Wrocławiu? Zadanie wydaje się proste: wystarczy wyjść z domu i iść przed siebie. Są jednak miejsca we Wrocławiu, które nadają się na spacer szczególnie. Polecamy najlepsze trasy w stolicy Dolnego Śląska, gdzie można wałęsać się godzinami nie czując zmęczenia. Jest tu naprawdę pięknie!

2Park Szczytnicki

Park Szczytnicki. Fot. Shutterstock

Park Szczytnicki na Wielkiej Wyspie jest popularnym miejscem spacerów wśród wrocławian. To jeden z największych parków we Wrocławiu (drugi po parku Tysiąclecia) i chyba najbardziej znany. To przy nim znajduje się Hala Ludowa (Stulecia), Pergola, którą także powinna objąć trasa spaceru oraz Ogród Japoński, gdzie również warto wybrać się na przechadzkę. W parku Szczytnickim nie brakuje urokliwych mostków i wielu romantycznych ścieżek. Można dojść parkiem aż do kompleksu Stadionu Olimpijskiego.

Poprzedni artykułZamek w Bodzentynie – biskupia twierdza w ruinie warta odwiedzenia
Następny artykułMuzeum Wsi Opolskiej – kraina młynów i wiatraków
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here