Strona głównaTop 10Najlepsze trasy spacerowe w Warszawie – te miejsca warto wybrać na przechadzkę

Najlepsze trasy spacerowe w Warszawie – te miejsca warto wybrać na przechadzkę

Gdzie wybrać się na spacer po Warszawie? My mamy swoje ulubione miejsca, a Wy? Oto podpowiedzi, gdzie można znaleźć najpiękniejsze trasy. Warto odwiedzić je wszystkie.

Ogród Saski w Warszawie

Wieża ciśnień w Ogrodzie Saskim w Warszawie
Wieża ciśnień w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Fot. PawełMM, CC BY-SA 2.5

Ogród Saski to park w Śródmieściu, gdzie znajduje się nie tylko taka piękna wieża ciśnień jak na zdjęciu, ale wiele alejek idealnych dla zakochanych par, rodzin z dziećmi i przyjaciół szukających idealnego miejsca na plotki. Park ten został założony przez króla Augusta II Mocnego przy pałacu Saskim, co czyni go jeszcze bardziej niezwykłym.

Wilanów

Pałac w Wilanowie, Warszawa. Fot. Oleksandr Dudnyk Shutterstock

Pałac w Wilanowie i otaczający go park to wspaniałe miejsca na spacer, także w iście królewskiej scenerii. Trasy spacerowe prowadzą przez pięknie zaprojektowane ogrody i wśród drzew i murów pamiętających jeszcze Jana III Sobieskiego. Muzeum Pałacu Króla Jana III pobiera opłaty za wstęp do tej części parku, która jest bezpośrednią otuliną pałacu (bilety normalne w cenie 5 zł, ulgowe 3 zł).

Czytaj również: Pałac w Wilanowie – jak tu pięknie!

Bulwary nad Wisłą

Bulwary nad Wisłą w Warszawie. Fot. Piotr Szczepankiewicz, Shutterstock

Ta trasa spacerowa jest nie tylko długa (można wybrać różne odcinki tras wzdłuż Wisły), ale też urozmaicona. Nie brakuje tam barów i restauracji. Na lewym brzegu Wisły znajduje się też m.in. Centrum Nauki Kopernik, Syrenka, czy też Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Spacer można urozmaicić wizytą w tych miejscach.

Park Łazienkowski

Łazienki w Warszawie. Fot. Shutterstock

W Warszawie nie brakuje miejsc związanych z polskimi królami, a Łazienek nie mogło zabraknąć w tym zestawieniu. Wspaniały park z Pałacem na Wodzie jest idealnym miejscem na romantyczny spacer. Został założony w XVIII wieku przez Stanisława Augusta Poniatowskiego i od tego czasu niezmiennie zachwyca.

Czytaj także: Łazienki Królewskie – tu czas się zatrzymał

W kierunku Starego Miasta

Plac Zamkowy w Warszawie. Fot. Shutterstock

Będąc w Warszawie po prostu trzeba odwiedzić te miejsca: przejść Alejami Jerozolimskimi, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem w kierunku placu Zamkowego, zobaczyć Kolumnę Zygmunta, Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta, Barbakan, archikatedrę. Przy okazji warto zajrzeć na pl. Piłsudskiego. To długi spacer, ale wśród najważniejszych miejsc w Warszawie.

Ogrody BUW

Ogrody BUW. Fot. Gwand Warszawski, Shutterstock

Dla odmiany miejsce na krótki spacer: ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie. Są tam cztery rodzaje zieleńców: złoty, srebrny, karminowy i zielony nad rogalem komercji. Można stąd podziwiać piękną panoramę miasta. W ogrodach BUW można wypoczywać od kwietnia do października.

Czytaj także: Najpiękniejsze ogrody w Polsce (Top 9)

Warszawskie zoo

Tygrys z warszawskiego zoo. Fot. Shutterstock

Zoo w Warszawie ma niemal 40 hektarów, więc to świetne miejsce żeby pospacerować. Ten ogród był pierwszym oficjalnym zoo w stolicy i istnieje od 1928 r., choć już wcześniej Jan III Sobieski miał swój zwierzyniec przy pałacu w Wilanowie. Można podziwiać tam ok. 500 gatunków zwierząt, a zoo odnosi sukcesy hodowlane.

Czytaj również: Najlepsze ogrody zoologiczne w Polsce (Top 11). Mają wielkie sukcesy!

A jakie są Wasze ulubione miejsca na spacer po Warszawie?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE