Które barokowe budowle w Polsce są najpiękniejsze? Trudno je wybrać, ale mamy kilka podpowiedzi. Te piękne bazyliki, zamki i aule warto odwiedzić jako perełki stylu barokowego w naszym kraju.

1Kościół wizytek w Krakowie

Kościół Franciszka Salezego czyli kościół wizytek w Krakowie. Fot. Zetpe0202, CC BY-SA 4.0

Kościół wizytek w Krakowie to tak naprawdę rzymskokatolicki kościół św. Franciszka Salezego, zbudowany w 1695 roku. Barokowa świątynia projektu Jana Solariego ma bardzo bogate wnętrze z licznymi malowidłami. Są to sceny z życia założycielki wizytek Joanny de Chantal i św. Franciszka Salezego. Święty obraz Matki Boskiej Nieustającej Pomocy został koronowany w 1929 r. W ogrodzie można oglądać także barokowe kapliczki, w tym drewnianą. Na uwagę zasługuje zegar słoneczny na ścianie klasztoru, na którym napisane jest: Życie sen krótki.

Poprzedni
Poprzedni artykułCollegium Maius – najstarsza siedziba Akademii Krakowskiej i magiczny zabytek Krakowa
Następny artykułCiekawe wieże ciśnień w Polsce (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here