Woda czy góry? A może jedno i drugie? Brzeg górskiego jeziora to doskonałe miejsce na odpoczynek jak i sesję zdjęciową. Samo zdobycie niektórych akwenów jest wyczynem. Oto najpiękniejsze górskie jeziora w Polsce, a także kilka takich, które są położone w górach, choć z definicji górskimi nie są.

2Jezioro Solińskie

kot w polańczyku bieszczady
Jezioro Solińskie, Bieszczady. Fot. Shutterstock

Jest to jezioro sztuczne, a więc nie jest z definicji górskim, ale umieszczamy je w tym zestawieniu jako że znajduje się w górach, konkretnie w Bieszczadach. Jest to największe pod względem objętości (472 mln m sześc. wody) i wysokości spiętrzenia (60 m) sztuczne jezioro w Polsce. Zapora w Solinie ma 82 m wysokości i jest najwyższa w Polsce. Można tu wypożyczyć sprzęt pływający i tak warto spędzić tu urlop (pływanie tylko w wyznaczonych miejscach! Woda potrafi być zdradziecka, a niektóre brzegi nie są przystosowane do pływania).

Poprzedni artykułKryminalne zagadki Polski – miejsca zbrodni, o które boisz się zapytać (Top 11)
Następny artykułTory wyścigów konnych w Polsce. Tu pooglądasz zawody jeździeckie (Top 3)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here