Kolorowe freski, przepych i fantazyjne zdobienia, ale nie tylko! Najpiękniejsze kościoły w Polsce to znacznie więcej niż epatowanie bogactwem. To majestatyczne budowle budzące respekt, sanktuaria znana na całym świecie i niepozorne drewniane kościoły oddalone od cywilizacji. Poznajcie miejsca pełne tajemnic, ciekawych historii i legend.

2Kościół Pokoju w Jaworze

Kościół pokoju w Jaworze, miniatura. Fot. Mariusz Świtulski, Shutterstock

Podobnie jak Kościół Pokoju w Świdnicy, świątynia w Jaworze została wybudowana na mocy porozumień pokoju westfalskiego po wojnie trzydziestoletniej w 1648 roku. Jaworski Kościół Pokoju to konstrukcja z drewna, słomy i gliny z 1654 roku. Budowla została wykonana w tzw. technice szachulcowej. W środku świątynia jest bogato zdobiona. Na uwagę zasługują m.in. organy oraz empory ze scenami ze Starego i Nowego Testamentu i pejzaże.

Dodatkową atrakcją tego obiektu są Koncerty Pokoju. Odbywają się one w Jaworze od maja do września. Są to koncerty kameralne, instrumentalne i chóralne.

Poprzedni artykułNie uwierzysz, że to zdjęcia z Polski! 11 świeżych ujęć – zgadniesz co to?
Następny artykułZagadkowe miejsca z II wojny światowej – 11 mrocznych stref
blank
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here