Miejsce do relaksu, szansa na obcowanie z naturą i poznawanie tego co najwspanialsze w naszym kraju. To wszystko zapewnią Wam najpiękniejsze ogrody w Polsce, zaprojektowane z zegarmistrzowską precyzją. Idylliczny klimat Arkadii, przepych w Wilanowie a może naturalne piękno ogrodu botanicznego w Łodzi? Zobaczcie gdzie najlepiej odpoczywać wśród zieleni.

2Ogrody Hortulus w Dobrzycy

Niezwykłe labirynty w Dobrzycy, fot. Shutterstock

Najpiękniejsze ogrody w Polsce? Nie można zapomnieć o labiryncie w Dobrzycy. Jeśli chcielibyście się przez chwilę poczuć jak bohater mitologii greckiej Tezeusz, próbujący się wydostać z labiryntu króla Minosa, to koniecznie tu przyjedzcie. Oprócz labiryntu można tu podziwiać ogrody inspirowane kulturą różnych krajów i naturalnym krajobrazem.

Na blisko 5 hektarach znajduje się aż 28 różnorodnych ogrodów tematycznych. Inspiracją była przede wszystkim Japonia, Francja czy Anglia oraz specyficzne warunki naturalne charakterystyczne dla konkretnych regionów. Prezentowane są tu również autorskie propozycje: ogród barwa – światło – cień, woń – aromat – zapach czy szum – szelest – cisza.

Poprzedni artykułNajpopularniejsze imiona 2019 – najmodniejsze w tym roku dla dziewczynek i chłopców
Następny artykułZnasz te 15 zamków? Jesteś ekspertem
blank
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

2 KOMENTARZE

 1. Dzień dobry Pani Mileno
  Z radością przeczytałam Pani krótką charakterystykę i chęci pomocy w spełnianiu marzeń podróż-
  niczych. Do tej pory brałam udział w zorganizowanych wyjazdach.W jaki sposób organizuje Pani tę pomoc, czy może Pani coś więcej o sobie napisać.Interesuje mnie piękno naszego kraju.
  Serdecznie pozdrawiam i do usłyszenia.

  • Dzień dobry Pani Bożeno,
   cieszymy się, że jest Pani entuzjastką podróżowania po Polsce.
   Nasze zadanie polega na tym, żeby opisywać piękne zakątki naszego kraju i zachęcać czytelników do zwiedzania.
   Zapraszam zatem do lektury naszego bloga, do śledzenia nas na Facebooku i udawania się w miejsca w Polsce, o których Pani marzy.
   Pozdrawiam serdecznie,
   Olga z Redakcji Polska Zachwyca

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here