Najlepiej zobaczyć je wszystkie, ale to może być trudne. Na Dolnym Śląsku jest nawet około osiemdziesięciu zamków, każdy niezwykły i kryjący niesamowitą historię, osnuty legendami i zachwycający stylem. Poznaj najpiękniejsze zamki na Dolnym Śląsku.

4Zamek Wleń

Zamek Lenno we Wleniu
Zamek Lenno, Wleń. Artur Kowalczyk, Polska Zachwyca ©

Zamki na Dolnym Śląsku są naprawdę wiekowe. Twierdza we Wleniu, czyli inaczej zamek Lenno ma już ponad 800 lat i jest uznany za najstarszy w Polsce. Wciąż można podziwiać ruiny, które ostały się do naszych czasów. Są one świadkami fascynującej historii. To tu przebywał Henryk II Pobożny i więziony był biskup Tomasz I. Miejscowości Wleń szukajcie w Dolinie Bobru, między Jelenią Górą a Lwówkiem Śląskim.

Zamek Wleń – najstarszy w Polsce (zdjęcia z drona!)

Poprzedni artykułJedziesz w Tatry? Miej na uwadze pogodę i remont kolejki na Kasprowy Wierch
Następny artykułPonidzie – piękna kraina z trzema parkami krajobrazowymi
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.