W Polsce znajdziemy wiele oryginalnych nazw miast i wsi. Niektóre są zabawne, inne zaskakująco długie, a jeszcze inne przywołują ciekawe skojarzenia. Zastanawialiście się kiedyś jakie znajdziecie nazwy miejscowości kojarzące się z Bożym Narodzeniem? W takich miejscach z pewnością święta celebruje się z podwójną siłą.

2Palestyna – miejscowości kojarzące się z Bożym Narodzeniem

Polska Palestyna również kojarzy się ze świętym miejscem. Fot. Pixabay

Kolejna miejscowość swoją nazwą również kojarzy się z Bożym Narodzeniem. Palestyna to osada na Podlasiu, założona przed I wojną światową przez Żydów. Jej mieszkańcom żyło się spokojnie, zajmowali się uprawą ziemi i ogrodnictwem. Nawet dziś, zobaczyć można w tym miejscu dwa sady z tamtych czasów. Jeden z nich to własność Jana Horczaka, najstarszego mieszkańca polskiej Palestyny. W latach 30. XX wieku osadnicy wyznania mojżeszowego zaczęli wyjeżdżać do Ameryki i Palestyny. Choć wielokrotnie próbowano zmienić nazwę osady, to jednak jej mieszkańcy twardo walczyli o jej zachowanie. Dzięki temu miejscowości kojarzące się z Bożym Narodzeniem mają na swojej liście także Palestynę.

Poprzedni artykułQuiz: Najpiękniejsze zamki i pałace w Polsce. Rozpoznasz je wszystkie?
Następny artykułQuiz: Najpiękniejsze mosty w Polsce. Gdzie się znajdują?
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here