Półwysep Helski cieszy się ogromną popularnością wśród miłośników plażowania, smażonej rybki i wieczornych spacerów o zachodzie słońca. Wydawać by się mogło, że te nadmorskie miejscowości niczym nie różnią się od innych polskich kurortów. Hel, Jastarnia, Jurata, Kuźnica i Chałupy mają jednak swój wyjątkowy klimat, który pozwoli Wam przeżyć piękne chwile. Atrakcje Półwyspu Helskiego są unikatowe i nie ma ich nigdzie indziej.

2Przejechać Półwysep na rowerze

fot. Pixabay

Mierzeja Helska ma długość 35 km. Lubisz jeździć na rowerze? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś pokonał taki dystans. Tym bardziej, że wzdłuż całego półwyspu wybudowana została ścieżka rowerowa. Na trasie czekać będą na Ciebie piękne widoki na zatokę, liczne plaże, leśne odcinki oraz przystanie rybackie.

Poprzedni artykułWęgrzce mają najdziwniejsze ulice w Polsce
Następny artykułZamek Topacz – auta z duszą w starych murach
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.