Po wielu miesiącach koronawirusowych ograniczeń wszyscy mamy ochotę wyjść w końcu z domu. Najwyższy czas nadrobić zaległości i wybrać się do kina, teatru czy muzeum. Nowe atrakcje 2021, czekają na Was w różnych regionach kraju i są tak wyjątkowe, że warto wpisać je w swój kalendarz. Jesteście ciekawi jakie nowości czekają na Was w tym roku? Oto one.

3Muzeum Bursztynu – Gdańsk

Nowe atrakcje 2021 – Muzeum Bursztynu Fot. Shutterstock

Muzeum Bursztynu w Gdańsku wpisało się już w kulturalną ofertę Trójmiasta. Mamy dla Was dobrą widomość. Już tego lata odkryjecie je na nowo! Po 15 latach swojej działalności muzeum zostało zamknięte, aby zmienić swoją siedzibę. Już 23 lipca otworzy się w Wielkim Młynie i stanie się ponownie wspaniałym gdańskim muzeum. Nowa atrakcja będzie miała trzy razy większe sale wystawowe. Będzie także w pełni dostępna dla osób z niepełnosprawnościami ruchu i wzroku.

Gdańsk słynie ze swojej długoletniej, bursztynniczej tradycji. Od 2006 roku muzeum zlokalizowane było w zabytkowym Zespole Przedbramia. Obecnie zbiory liczą ponad 2 000 eksponatów, które przekazywali sympatycy i przedsiębiorcy zrzeszeni w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Bursztynników i Krajowej Izbie Gospodarczej Bursztynu. Co ciekawe aż 40% wszystkich zbiorów zostało przekazanych przez darczyńców z całego świata.

Nowe Muzeum Bursztynu w Wielkim Młynie zostanie otwarte 23 lipca.

Pierwsi zwiedzający wejdą bezpłatnie w sobotę i niedzielę podczas pierwszych dwóch dni 761. edycji Jarmarku Dominikańskiego.

Poprzedni artykułEnergylandia – nowe atrakcje 2021 (Otwarcie parku już dziś!)
Następny artykułMagiczne Ogrody – baśniowa atrakcja w turystycznym sercu Lubelszczyzny
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here