Kto z nas nie lubił chodzić w podstawówce do planetarium? To zawsze była świetna zabawa! Obserwatoria astronomiczne i planetaria to miejsca niezwykłe, połączone często z muzeami techniki. To świetnie, że można je znaleźć w wielu polskich miastach.
Oto 11 fantastycznych miejsc, gdzie warto wybrać się, by poznać tajemnice kosmosu i spojrzeć w gwiazdy. 
Niektóre z nich są jednak w remoncie: sprawdź które w ostatnich slajdach.

2Planetarium w Toruniu

Planetarium w Toruniu. Fot. Shutterstock

To planetarium jest jednym z młodszych w Polsce, powstało w 1994 roku. Jednak mimo tego Planetarium Toruń ma niepowtarzalny klimat, który tworzy duch Kopernika.

W Planetarium Toruń obejrzeć możemy pokazy m.in. Makrokosmos, Wirująca Ziemia, W poszukiwaniu życia, Ziemia – Planeta Kopernika. Makrokosmos jednak cieszy się największym powodzeniem i jest najczęściej polecany. Są też seanse dla dzieci od 4 roku życia np: Astropies Łajka oraz wiele innych. Kopuła planetarium ma 15 m średnicy.

Cennik: bilet normalny 14 zł, ulgowy 12 zł.

Poprzedni artykułTwierdza Dęblin – fortyfikacje u zbiegu dwóch rzek
Następny artykułTe miejsca zainteresowały podróżników z całej Polski. Niespotykane atrakcje (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

  1. Ciekawa jest historia obserwatorium w Krakowie, kiedyś było ono przy ulicy Kopernika gdzie obecnie jest nasz ogród botaniczny UJ, obecnie trzeba sobie zrobić mały spacerek i podejść od strony Zoo albo Bielan, obie trasy są bardzo fajne…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here