Podlasie to niezwykła wielokulturowa i barwna kraina. Wyjątkowa architektura i bogata historia sprawiają, że Polacy coraz chętniej odwiedzają właśnie to województwo. Gwarantujemy, że nie można się tu nudzić. Podlasie atrakcje ma w każdym zakątku regionu.

2Kolorowe cerkwie

Cerkiew w Puchłach, fot. Aleksandra H. Kossakowska, Shutterstock

Gdzie szukać najpiękniejszych cerkwi? Oczywiście na Podlasiu. To właśnie tu znajdziecie ponad 70 drewnianych obiektów, które z pewnością przykują Waszą uwagę. Wyróżnia je przede wszystkim niezwykła kolorystyka i malownicze położenie. Ciężko powiedzieć, która z nich zasługuje na tytuł najpiękniejszej. Wiele osób wskazuje na cerkiew Opieki Matki Bożej w Puchłach, w której znajduje się szczególnie czczona ikona Matki Bożej Opiekuńczej. Z miejscem tym związana jest również legenda. Według niej w tym miejscu ukazała się kiedyś Matka Boska i uzdrowiła dolegliwości człowieka, na które nie pomogły wszelkie znane lekarstwa.

Czytaj również: Cerkwie na Podlasiu – najpiękniejsze kolory prawosławia

Poprzedni artykułBazylika Mariacka w Gdańsku – gotycki kolos
Następny artykułZamek w Radzyniu Chełmińskim – twierdza Pana Samochodzika
blank
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here