Podróż pociągiem po Polsce wzbudza skrajne emocje. Z jednej strony kojarzona jest z przepełnionymi wagonami, opóźnieniami i wysokimi cenami. Z drugiej natomiast mamy ogrom nowości, nowoczesny design, szeroki wybór kierunków i ułatwienia dla podróżnych. Jeśli dawno nie podróżowaliście koleją, to koniecznie odkryjcie zalety tego ekologicznego sposobu transportu.

2Komfort i wygoda to podstawa

Komfortowe wnętrze w wagonie PKP Intercity. Fot. Joanna Węgielewska, Polska Zachwyca

W czasach, gdy pociągi konkurują z komfortem podróży samochodem, kolej musiała dostosować się do otaczających nas zmian. Coraz więcej jest otwartych wagonów, w których nie ma ścisku, mamy sporo miejsca na nogi i większe poczucie intymności. Siedzenia stały się wygodne, ergonomiczne i regulowane co pozwala wypocząć podczas dłuższych podróży. Przy siedzeniach coraz częściej znajdują się stoliki pozwalające wygodnie zjeść posiłek, wypić coś ciepłego lub popracować. W nowym taborze komfort podróżowania zwiększają także gniazdka elektryczne, indywidualne oświetlenie oraz klimatyzacja.

Poprzedni artykułNajlepsze kierunki na jesienny urlop w Polsce – od morza po góry
Następny artykuł5 rzeczy, które warto zabrać na wycieczkę rowerową
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here