Pojezierze Drawskie to miejsce pełne magii. Czaruje pięknymi jeziorami, dzikimi rzekami, okazałymi ruinami zamku templariuszy oraz rozpływającym się w ustach miodem drahimskim. Nie brakuje tu również opuszczonych miast i teorii wartych 100 tys. zł. To miejsce ma to coś, co Was zauroczy i sprawi, że przeżyjecie tu niesamowite chwile.

2Drawski Park Krajobrazowy – serce Pojezierza Drawskiego

Odkrywanie Pojezierza Drawskiego warto rozpocząć od tego, co ma najpiękniejsze czyli bajecznej przyrody. Drawski Park Krajobrazowy to zdecydowanie serce pojezierza, które utworzono w 1979 roku. Znajdziecie tu 7 rezerwatów i około 300 pomników przyrody. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Rezerwat Doliny Pięciu Jezior, nazywany czasem Szwajcarią Połczyńską. Poruszając się po tej malowniczej trasie będziecie mieli okazję na spacer wzdłuż niekończących się lasów, a po drodze miniecie jeziora: Krzywe, Krąg, Głębokie, Długie i Małe. Miejsce to pełne jest morenowych wzgórz pokrytych drzewami i pastwiskami. Po drodze warto wypatrywać będących pod ochroną ptaków oraz rosnących tu storczyków.

Poprzedni artykułRzeki w Polsce – Ile o nich wiesz? (QUIZ)
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here