Koniec roku to idealny czas do rozmyślań, wspomnień i podsumowań, także tych podróżniczych. Z pewnością macie za sobą mniejsze lub większe wyprawy, które pozwoliły Wam utwierdzić się w przekonaniu, że Polska jest piękna! Przygotowaliśmy dla Was subiektywny ranking największych odkryć tego roku. Miejsc, które zachwycały, skłaniały do refleksji i dłuższego zatrzymania się właśnie tu! Odkryjcie z nami te wyjątkowe polskie atrakcje.

2Półwysep Helski – Polska jest piękna

O tym, że Półwysep Helski ma w sobie coś wyjątkowego, wie każdy kto choć raz spędził tu swój urlop. Także w tym roku miejsce to zagościło w sercach wielu osób. Zapanowała także niezwykła moda, która wymagała poznania Helu, wiedzy o jego tajemniczych miejscach oraz chęci przeżycia czegoś nowego. W kilku miejscach, tuż przy plaży wieszane były drewniane huśtawki. Umieszczali je mieszkańcy i turyści, a wiedzieli o nich tylko wtajemniczeni. Osoby chcące znaleźć te urokliwe miejsca, musiały zaczerpnąć wiedzy na grupach społecznościowych, lub dowiedzieć się o nich od osób, które już je odwiedziły. Huśtawki jednak dość często zmieniały swoje miejsce i nie zawsze udawało się do nich dotrzeć. Nagrodą za znalezienie tych magicznych miejsc było nie tylko pobujanie się z widokiem na Zatokę Pucką, ale także wspaniałe zdjęcia, których z pewnością pozazdroszczą inni miłośnicy Helu.

Poprzedni artykułCo robić w ferie zimowe? 10 najciekawszych propozycji!
Następny artykułBałtyk zimą – krajobrazy jak z bajki
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here