Morze Bałtyckie to kierunek chętnie odwiedzany przez Polaków. Sanatoria nad morzem to miejsca, gdzie odpoczniecie w pięknych okolicznościach przyrody, ale także spędzicie czas w leczniczym klimacie. Sprawdźcie, które miejscowości nad polskim morzem mają status uzdrowiska i znajdźcie to, które będzie idealne właśnie dla Was.

2Dąbki

Sanatoria nad morzem odwiedzają także dzieci. Dąbki uzyskały status uzdrowiska w 2007 roku. Są jednym z większych tego typu miejsc w Polsce, które odwiedzają dzieci w wieku 3-6 lat. To, co przyciąga w to miejsce całe rodziny to duża zawartość jodu w powietrzu. Ten szczególny, nadmorski klimat silnie oddziałuje na organizm ludzki i jest z powodzeniem wykorzystywany w leczeniu wielu schorzeń. Uzdrowisko Dąbki specjalizuje się m.in. w leczeniu chorób: ortopedyczno-urazowych, reumatycznych, kardiologicznych i nadciśnienia, chorób górnych i dolnych dróg oddechowych, endokrynologicznych oraz układu pokarmowego.

Rodzice decydują się na odpoczynek z dziećmi właśnie w Dąbkach, ponieważ warunki klimatyczne tutaj panujące wspomagają leczenie wielu chorób. Jod łagodzi alergie i wpływa korzystnie na wzrost odporności organizmu, a także zmniejsza skłonność do przeziębień. Co ważne, Uzdrowisko Dąbki ma dalej rozwijać się pod kątem leczenia dzieci dotkniętych chorobami nowotworowymi.

Poprzedni artykułGdzie jechać w maju w Polsce? 8 propozycji, które Was zaskoczą!
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here