Strona głównaTop 10Sylwester alternatywnie – nietuzinkowe propozycje

Sylwester alternatywnie – nietuzinkowe propozycje

Tegoroczny sylwester będzie się różnił od wszystkich jakie do tej pory przeżyliśmy. Zresztą tak jak cały ten rok. Mamy dzisiaj spędzić ten jedyny w swoim rodzaju wieczór w małym gronie, najlepiej nie wychodząc z domu. Jak się na to zapatrujecie?

Wciąż można urządzić małą domówkę. Wielki bal odpada, bo nie wolno. Sylwester alternatywnie spędzicie na bardzo wiele sposobów. Znajdzie się coś dla miłośników wyciszenia, kinomanów oraz tych którzy za sylwestrem wcale nie przepadają i chcą po prostu jakoś przeżyć noc.

Maraton filmowy

sylwester alternatywnie

Nikt nie mówił, że w sylwestra trzeba się bawić do białego rana. Można też oglądać do świtu ciekawe filmy. Korzystając ze znanych platform internetowych możemy sami zorganizować sobie sylwestrowy maraton filmowy. Wybierzcie filmy, które zapewnią wam 100% rozrywki: najlepsze są horrory, komedia romantyczne czy filmy sensacyjne. W przerwie między kinowymi hitami znajdzie się również miejsce na ciepły posiłek, a o północy na lampkę szampana.

Weselny klimat

sylwester alternatywnie

Chociaż Polacy niechętnie się do tego przyznają, kochają weselny klimat i muzykę disco polo. A gdyby tak sylwestrową noc spędzić na weselu? Jeśli Wasi znajomi nie planują w tym czasie zaślubin, nic straconego. Coraz bardziej popularne stają się imprezy sylwestrowe, których motywem przewodnim jest wesele. Tego typu zabawy znajdziecie w większości dużych miast.

Tyle, że w tym roku trzeba to zorganizować w swoim domu i to w niewielkim gronie.

W tramwaju albo pociągu

sylwester alternatywnie

To propozycja dla miłośników podróży i nietuzinkowych rozwiązań. We wszystkich większych miastach tramwaje w sylwestrową noc zamieniają się w sale balowe z prawdziwego zdarzenia. Nie brakuje muzyki, dobrego jedzenia i lampki szampana o północy. Z okien tramwaju można również podziwiać jak się bawi nasze ukochane miasto.

Jeśli preferujecie dalsze podróże, polecamy przywitanie Nowego Roku w pociągu. Taką podróż można odbyć np. na trasie Kraków – Zakopane. Pamiętajcie o maseczkach i zachowaniu dystansu społecznego.

Takie propozycje były możliwe do zrealizowania jeszcze w ubiegłym roku. Teraz możemy wybrać się na przykład na nocny spacer do lasu z latarkami.

Sylwester alternatywnie – chwila wyciszenia w klasztorze

sylwester alternatywnie

Sylwester alternatywnie? Nie ma bardziej zaskakującego miejsca niż klasztor. To propozycja dla osób, które poszukują wyciszenia i refleksji w ostatni dzień w roku. Okazuje się, że ta propozycja cieszy się od lat ogromnym powodzeniem, a do Tyńca i innych klasztorów organizujących tego typu spotkania przyjeżdżają nawet goście z zagranicy. Tu nie można liczyć na suto zastawione stoły ani lampkę szampana. Zaletą tego antysylwestra jest możliwość oderwania się od codzienności.

Wyciszający sylwester możemy wciąż spędzić udając się do kościoła, które miejmy nadzieję będą otwarte w sylwestrową noc.

Orzeźwiająca kąpiel

sylwester alternatywnie

Ostatnia noc w roku to dobry moment na zrobienie czegoś nowego i nietuzinkowego. Zakosztować orzeźwiającej kąpieli można w różnych miejscach w Polsce. Kluby z różnych regionów naszego kraju w ten nietypowy sposób witają Nowy Rok. Znajomi z pewnością nie uwierzą, że zdecydowaliście się na tak odważny krok.

W tym roku przybyło amatorów morsowania. Czy Ty też już próbowałaś/-eś?

Poznaj drugą połówkę

sylwester alternatywnie

Nowy Rok może się okazać idealnym momentem na nawiązanie nowej relacji. Jak grzyby po deszczu pojawiają się propozycje tylko dla singli. To propozycja nie tylko dla osób bardzo młodych. Z powodzeniem można znaleźć imprezy przeznaczone dla osób 50+. Nawet jeśli w ostatnią noc w roku nie uda Wam się znaleźć miłości, to z pewnością nawiążecie wiele ciekawych znajomości.

W tym roku będzie to zdecydowanie utrudnione. Osoby samotne nie znajdą już tak łatwo w tę noc drugiej połówki. Jeśli znacie kogoś samotnego, zaproście go dzisiaj do siebie!

Antysylwester

sylwester alternatywnie

Antysylwester to propozycja dla tych, którym nie po drodze na wystawne bale i głośnie domówki. Sylwester alternatywnie spędzony bez życzeń, szampana i tańców to propozycja dla największych przeciwników tej imprezy. Antysylwestra można zorganizować samodzielnie, zaszywając się w domku w górach albo w spa. Można również skorzystać z propozycji grupowych. Tego typu imprezy organizują np. klubokawiarnie. Należy tylko pamiętać – tu składanie noworocznych życzeń jest surowo zabronione.

Milena Goc
Milena Goc
Jej pasją są podróże. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek. W Polsce najbardziej zachwyca ją różnorodność i przepyszna kuchnia.

NAJPOPULARNIEJSZE