Czym wyróżnia się Szczawnica? Doskonałym położeniem i wieloma atrakcjami w okolicy, co czyni ją idealnym miejscem na wakacje zarówno latem i zimą. Oto jakie Szczawnica atrakcje ma o każdej porze roku.

1Plac Dietla

Szczawnica. Fot. Agnes Kantaruk, Shutterstock

Szczawnica znana jest jako miejscowość zdrojowa od ponad 200 lat. Najwięcej uzdrowisko zawdzięcza Józefowi Szalay, który poświęcił 40 lat na rozwój Szczawnicy. Zbudował pierwsze łazienki, wystawił nowe budynki zdrojowe i pensjonaty, nadał wygląd źródłom: Magdaleny, Walerii, Jana, Szymona, Heleny i Anieli. Przebudował i odnowił także Park Zdrojowy i wybudował kaplicę zdrojową. Rozreklamował także miasto zapraszając tu znanych ludzi epoki m.in. wybitnego balneologa Józefa Dietla.

To właśnie imię Dietla nosi plac w Szczawnicy będący centrum całego założenia uzdrowiskowego. Znajdziemy przy nim kawiarnie, restauracje, Dom nad Zdrojami, willę Szwajcarkę Górną, willę Pałac czy Holenderkę. Warto wybrać się do Pijani Wód Mineralnych (w Domu nad Zdrojami), gdzie skosztujecie różnorodnych wód poprawiających zdrowie i samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here