Szklarska Poręba to jedna z najpopularniejszych miejscowości na Dolnym Śląsku. Jest znakomitym celem krótszych i dłuższych wypadów niezależnie od pory roku. Oto atrakcje Szklarskiej Poręby idealne na pełen wrażeń pobyt w sercu Karkonoszy.

2Wodospad Kamieńczyka

Szklarska Poręba atrakcje – wodospad Kamieńczyka

Wodospad Kamieńczyka to niewątpliwie jedno z najpiękniejszych miejsc w Szklarskiej Porębie. Jest to najwyższy wodospad w Karkonoszach, a nawet w całych Sudetach. Kaskady wody spadają do Wąwozu Kamieńczyka z wysokości 27 metrów. Widok ten można podziwiać ze specjalnej platformy.

Wejście na nią jest płatne i odbywa się w godzinach od 9 do 17. Bilet normalny kosztuje 6 zł, a ulgowy 3 zł. W tą cenę wliczone są już kaski ochronne. Przy okazji oglądania wodospadu można zajrzeć do schroniska Kamieńczyk.

Do wodospadu można dość szlakiem czerwonym czyli Głównym Szlakiem Sudeckim, do którego można dołączyć w centrum Szklarskiej Poręby przy ul. Sikorskiego, albo szlakiem czarnym, na który można wejść przy dolnej stacji Kolei Linowej Szrenica.

Zobacz także Szklarska Poręba – góry i wodospady u Karkonosza

2 KOMENTARZE

  1. Piękne miejsce! Żeby to wszystko zwiedzić weekendowy wypad to za mało… To miejscowość do której chcę wracać niezależnie od tego jaką mamy porę roku. To miejsce kusi i zachwyca zawsze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here