Dolny Śląsk to region magiczny, pełen wielu tajemnic, historycznych zagadek i wspaniałych górskich terenów. Tutejsze zamki, twierdze i kopalnie pozostawiły po sobie labirynty tuneli, które kryją w sobie wiele niewiadomych. Poznajcie Szlak Tajemniczych Podziemi, który odkryje przed Wami 10 najchętniej odwiedzanych atrakcji Dolnego Śląska.

3Stara Kopalnia w Wałbrzychu

Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Fot. Shutterstock

Szlak Tajemniczych Podziemi posiada aż dwie atrakcje zlokalizowane w Wałbrzychu. Pierwsza, to wspomniane wcześniej, Podziemia Zamku Książ, druga to Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, która uchodzi za największą w Polsce atrakcję turystyki poprzemysłowej. Placówka muzealna zlokalizowana jest na terenie zabytkowej Kopalni Węgla Kamiennego Julia. Na obszarze 4,5 hektara, w starych budynkach poprzemysłowych, zobaczycie autentyczne wyposażenie obejmujące zabezpieczony i udostępniony zwiedzającym kopalniany park maszynowy.

To co przyciąga do Starej Kopalni w Wałbrzychu to pracujący tu przewodnicy-górnicy, którzy przed laty pracowali w KWK Julia. Sprawia to, że możemy nie tylko zobaczyć prawdziwy sprzęt górniczy, ale także dowiedzieć się wiele o specyfice pracy pod ziemią i posłuchać wielu ciekawostek z pierwszej ręki.

Ważne informacje:

  • Zwiedzanie odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 oraz w soboty i niedziele 10.00 – 19.00.
  • Bilet normalny: 30 zł, bilet ulgowy: 22 zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj