Strona głównaTop 10Te miejsca w Polsce zyskują na popularności. 7 zakątków z potencjałem

Te miejsca w Polsce zyskują na popularności. 7 zakątków z potencjałem

Niektóre turystyczne hity w Polsce odwiedza coraz więcej osób. Czasami o popularności danego miejsca decyduje serial, innym razem nowa oferta turystyczna. Gdzie należy się spodziewać napływu turystów? Oto 7 miejsc z potencjałem, które zyskują na popularności.

Sopot

Sopot z drona
Sopot z drona. Fot. Shutterstock

Sopot to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Polsce, uznane za najlepsze miejsce do życia. To sprawia, że wybiera je na stałe wiele młodych osób, które poznają potencjał Sopotu. A co za tym idzie, Sopot zyskuje także turystycznie. Od wielu lat jest popularnym kurortem wypoczynkowym, ale od kilku takim naprawdę modnym, gdzie na wakacje po prostu fajnie jest być. Także poza sezonem w Sopocie miło spędza się czas dzięki licznym atrakcjom.

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny rynek pełen ludzi
Kazimierz Dolny. Fot. Patryk Kosmider, Shutterstock

To urokliwe i warte odwiedzenia miasto, z którego mało kto wyjeżdża niezadowolony. Kazimierz Dolny broni się przepięknymi zabytkami i bogatą historią, ale też malowniczym położeniem nad Wisłą. Jak na tak niepozorną miejscowość atrakcji jest tu mnóstwo. Już od dawna Kazimierz Dolny promowany jest przez festiwal filmowy Dwa Brzegi, a od jakiegoś czasu miasto pojawia się też jako tło jednego z seriali, dzięki czemu ma dodatkowych fanów.

Wrocław

Afrykarium we wrocławskim zoo
Afrykarium we wrocławskim zoo. Fot. wb77, Shutterstock

Od kiedy we wrocławskim zoo otwarto pawilon Afrykarium, czyli unikatowego w skali świata oceanarium poświęconego faunie i florze Czarnego Lądu, do ogrodu w jeden weekend zaczęło przychodzić tyle osób, ile wcześniej w miesiąc. A skoro już rodziny przyjeżdżają z najdalszych zakątków Polski, by zwiedzać zoo, odwiedzają także m.in. muzeum o wodzie Hydropolis i najbardziej znane zabytki w Rynku i okolicach. Miasto popularne jest też dzięki kryminałom Marka Krajewskiego, pojawia się również na ekranach telewizyjnych i kinowych.

Tatry

zakopane ludzie cieszą się śniegiem
W Tatrach szczyty sezonu są dwa: latem i zimą. W oba trudno o miejsce noclegowe. Fot. Shutterstock

Cztery miliony turystów rocznie w Tatrzańskim Parku Narodowym, letni tłok na Giewoncie, kolejki na Kasprowy Wierch, a nawet na… Rysy. Kto był w tym sezonie w Tatrach, ten wie o czym mowa. Przyroda ma się teraz na szczęście okazję nieco odrodzić, ale latem naszym polskim Tatrom nie jest łatwo. Zakopane udowadnia też, że jest słusznie nazywane zimową stolicą Polski. Są tam więc dwa szczyty sezonu: w środku lata i zimy. Jeśli pytacie, czy turyści znudzili się Zakopanem i Tatrami, odpowiedź brzmi: nie. Wystarczy zerknąć na Krupówki.

Sandomierz

Sandomierz
Sandomierz. Fot. Mariusz Świtulski, Shutterstock

Historia, cudowna architektura w miniaturze (bo to naprawdę niewielkie miasteczko), piękne położenie i przyjaźni ludzie. Będąc na wakacjach warto zahaczyć o Sandomierz, w tym m.in. o podziemną trasę turystyczną. Nie zaskoczy Was pewnie także kolejny powód, dla którego to miasto jest tak chętnie odwiedzane przez turystów. To fakt, że właśnie tam od lat rozgrywa się akcja popularnego serialu o księdzu ścigającym przestępców na rowerze.

Bieszczady

Polańczyk Bieszczady
Polańczyk, Bieszczady. Fot. Shutterstock

Coraz częściej wśród znajomych słyszymy, że jadą na wakacje w Bieszczady. Nie są tak popularne jak choćby Tatry, cechuje je wręcz błogi spokój. Zwykło się mówić nawet „a gdyby tak rzucić to wszystko i wyjechać w Bieszczady…”. Cóż, ostatnio nawet tam ciężej o zaszycie się na odludziu. Czy Wy też macie wrażenie, że kolejne znajome osoby mówią Wam o tym jak marzą by zaszyć się tam na wakacje, lub nawet kupić domek i zamieszkać na stałe?

Śląsk

Zamek w Pszczynie, jedna ze śląskich atrakcji
Zamek w Pszczynie, jedna ze śląskich atrakcji. Fot. Shutterstock

Śląsk przechodzi renesans, bo choć śląskie to nadal jedno z najrzadziej odwiedzanych województw w Polsce, to potencjał ma ogromny. Są tu zamki na Szlaku Orlich Gniazd, ciekawe pałace, kopalnie (takie jak choćby Guido w Zabrzu), browary do zwiedzania, aż w końcu góry idealne na wycieczkę w celu powdychania świeżego powietrza. To paradoks, bo własnie powietrze według turystów jest słabym punktem Śląska kojarzonego głównie z przemysłem kopalnianym. Ale i na tym polu różnica między konurbacją górnośląską a większymi polskimi miastami się zaciera. Śląskie pojawia się też m.in. jako tło w książkach popularnej polskiej autorki kryminałów Katarzyny Bondy.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE