No dobrze, obietnica braku tłumów na plaży jest nieco na wyrost. Nie obiecujemy Wam miejsc, gdzie nie ma tłoku w lipcu i sierpniu, bo to chyba niemożliwe. Ale spróbowaliśmy wybrać Top 11 wiosek nad Bałtykiem, w których łatwiej o trzy rzeczy jednocześnie: większy spokój, wspaniałe atrakcje i dobrą ofertę turystyczną (gastronomiczną i noclegową).

2Rowy

Plaża w Rowach
Plaża w Rowach. Fot. LoMit, CC BY-SA 4.0

Rowy to już większa miejscowość, w której mieszka kilkaset osób, a i turystów jest więcej niż Wiciu. Część z nich to naturyści, gdyż w Rowach na granicy Słowińskiego Parku Narodowego znajduje się jedna z ulubionych plaż nudystów w Polsce, 2 km od falochronu. Jeśli lubicie poopalać się bez skrępowania, plaża znajduje się na wschód od Rowów. Dzięki sąsiedztwu parku narodowego można nie tylko swobodnie opalać się nago, ale nie ma tam dużych hoteli, restauracji na terenach chronionych, a tym bardziej, dyskotek. Wszelka infrastruktura znajduje się w centrum Rowów, głównie przy ul. Plażowej. Plaża dla chcących wypoczywać w strojach kąpielowych oczywiście też jest.

Czytaj także: Plaże nudystów w Polsce

Poprzedni artykułAtrakcje Międzygórza ukryte w Sudetach (Top 8)
Następny artykułPałac Sybilli w Szczodrem – Śląski Windsor, który zniszczono z zimną krwią
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here