Drugie pod względem wielkości województwo w Polsce kojarzone jest głównie z Poznaniem, czasami z Gnieznem. Tymczasem wielkopolskie atrakcje to przepiękne zamki i pałace, średniowieczne miasta, jeziora jak na Malediwach, parki krajobrazowe, a nawet piramida. Nie ma w tym żadnej przesady, o czym za chwilę się przekonacie.

2Poznań

wielkopolskie atrakcje Poznańskie koziołki
Poznańskie koziołki. Fot. Shutterstock

Można zrobić osobne zestawienie atrakcji w Poznaniu, które nie miałoby końca, bo to niezwykle różnorodne miasto. Turyści zazwyczaj kojarzą Rynek z Ratuszem z koziołkami. Te dwie urocze figurki wyłaniają się z wieży ratusza codziennie w samo południe. Koziołki stukające się głowami zdobią ratusz od XVI wieku. To unikatowa konstrukcja mistrza ślusarskiego Bartłomieja Wolfa.

Poznań to nie tylko Rynek, ale i wiele zabytków pamiętających bogatą historię miasta. Poznańskie Muzeum Militariów, Zamek Cesarski, Królewski, Cytadela i Ostrów Tumski to kolejne obowiązkowe miejsca na liście miejskich atrakcji. Chcąc zobaczyć największe zabytki, nie musicie wcale zabierać ze sobą dużej ilości pieniędzy, bo najciekawsze wielkopolskie atrakcje w Poznaniu zobaczycie za darmo lub za grosze.

Czytaj także: Darmowe atrakcje Poznania – zobacz je wszystkie!

Poprzedni artykułGdzie jechać w brzydką pogodę? 5 propozycji dla całej rodziny
Następny artykułBusko-Zdrój – atrakcje nowoczesnego uzdrowiska (Top 18)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here