Windsurfing w Polsce zyskuje coraz bardziej na popularności. Nic dziwnego, wystarczy choć raz spróbować tego sportu, poczuć promienie słońca na twarzy i wiatr we włosach, aby pokochać go na całe życie. Swoją przygodę z windsurfingiem możecie rozpocząć na Zatoce Puckiej, gdzie panują jedne z najlepszych warunków w Europie do uprawiania tego sportu. Jednak są także inne akweny w Polsce, gdzie nauczycie się tej dyscypliny i podszkolicie swoje umiejętności. Nigdy nie jest za późno, żeby spróbować windsurfingu w Polsce.

2Dziwnówek

Windsurfing w Polsce można uprawiać w spokojniejszym miejscu nad Bałtykiem niż Półwysep Helski, gdzie z reguły wieją silne wiatry. Bardzo dobrym miejscem ku temu jest Dziwnówek. Jest położony z jednej strony od Morza Bałtyckiego, a z drugiej od Zatoki Wrzosowskiej, gdzie przyroda tworzy najkorzystniejsze warunki do uprawiania sportów wodnych. Warunki na wodach Zatoki są idealne dla osób uczących się kite i windsurfingu. Ale także doświadczeni surferzy docenią warunki panujące w Dziwnówku. W odległości 400 m od lądu woda jest bardzo płytka, sięgająca zaledwie do kolan dorosłej osoby, stwarza to bardzo dobre warunki do nauki nawet dla osób nieumiejących pływać. Podłoże jest piaszczyste, a woda przejrzysta. Znajdziecie tu wiele szkół windsurfingu oraz wypożyczalni sprzętu, które pozwolą Wam zacząć przygodę z tym wyjątkowym sportem.

Poprzedni artykułBrzeg – atrakcje miasta Piastów (Top 10)
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here