Grudzień to czas wyjątkowego oczekiwania na Boże Narodzenie. Dzieci czekają na Świętego Mikołaja, dorośli kupują bombki, wspólnie stroimy choinkę i pieczemy pierniczki. A może warto umilić sobie czas oczekiwania odwiedzając magiczne miejsca związane z Bożym Narodzeniem? W Polsce czekają na Was wioski Świętego Mikołaja, muzea bombek i wiele innych zaskakujących miejsc. Dacie się namówić na świąteczną podróż pachnącą piernikiem, choinką i pomarańczą?

1Wioska Świętego Mikołaja w Bałtowie

Jeśli chcielibyście spotkać Świętego Mikołaja, wcale nie musicie udawać się do Laponii. Okazuje się, że urzęduje on również w Bałtowie. Tutaj, siedząc na tronie w swojej chacie, czyta listy od wszystkich dzieci i nadzoruje pracę elfów. Jeśli go odwiedzicie, chętnie was ugości i wysłucha, a może nawet weźmie na kolana. Po spotkaniu ze Świętym Mikołajem możecie skorzystać z pozostałych uroków wioski. Elfy, które zawsze są gotowe do zabawy, zaproszą was do odwiedzenia swoich malutkich domków, a Pani Choinka poczęstuje pysznymi słodkościami. Na dzieci i ich rodziców czekają również Elza i pozostali bohaterowie bajki Kraina Lodu. Spotkacie ich w tajemniczym lodowym igloo, które przeniesie Was w bajkowy świat. W Szkole Elfów możecie z kolei wziąć udział w warsztatach m.in. ozdabiania pierników lub przygotowywania ozdób świątecznych. Odwiedzając wioski Świętego Mikołaja, ta znajdująca się w Bałtowie, powinna znaleźć się obowiązkowo na Waszej liście.

Ceny biletów do Wioski Świętego Mikołaja

  • Bilet normalny – 25 zł
  • Bilet ulgowy – 19 zł

Zobaczcie także: Gdzie jechać w grudniu w Polsce? Te miejsca wprawią Was w wyjątkowy nastrój!

Poprzedni
Poprzedni artykułNajsłynniejsza ruchoma szopka we Wrocławiu została zamknięta!
Następny artykułCerkiew w Chotyńcu – jeden z najpiękniejszych skarbów architektury drewnianej
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here