Strona głównaCiekawostkiNa walentynki do hotelu? Jest cień szansy

Na walentynki do hotelu? Jest cień szansy

Otwarte hotele są teraz pragnieniem wielu z nas. Nie wspominając o ludziach zawodowo związanych z branżą hotelową. Radio RMF FM doniosło, że hotele znów otworzą się 14 lutego! Informacja ta opiera się na doniesieniach z kręgów rządowych. Oficjalne stanowisko ma zostać ogłoszone do końca tego tygodnia.

14 lutego – idealny moment

W najbliższą niedzielę, 14 lutego jest nadzieja, że ponownie zostaną otwarte hotele. Decyzja rządu będzie jednak zależała przede wszystkim od sytuacji pandemicznej u naszych sąsiadów, czyli m.in. w takich krajach jak Niemcy, Czechy czy Słowacja. Istnieje bowiem duże prawdopodobieństwo, że z polskich hoteli chcieliby skorzystać turyści z zagranicy. Jeżeli w ich państwach będzie szalał koronawirus, obiekty noclegowe w Polsce pozostaną zamknięte. Obserwując jednak statystyki widać, że nowych przypadków zakażenia nie przybywa i sytuacja wygląda u naszych sąsiadów na opanowaną.

Zasady otwarcia hoteli

Równocześnie z hotelami rząd będzie chciał otwierać szerzej szkoły. Takie rozwiązanie jest rozpatrywane, bo gdyby hotele zostały otwarte, a szkoły częściowo zamknięte, to wiele rodzin masowo wyjechałoby na ferie. Rządzący chcą tego uniknąć. – informuje RMF FM.

Hotele pozostają zamknięte dla ruchu turystycznego od początku listopada. Jeszcze na początku grudnia można było zatrzymać się w nich służbowo, ale przed świętami Bożego Narodzenia i ta możliwość została zlikwidowana. Teraz jednak pojawiło się „światełko w tunelu” jako, że ilość zakażeń tak w kraju jak i u państw sąsiednich spada.

Czekamy zatem na decyzję, która ma wkrótce zapaść. Trzeba się jednak spodziewać, że obłożenie w hotelach będzie ograniczone do 25 lub maksymalnie do 50 proc. wszystkich dostępnych miejsc w obiekcie. Nie ma co liczyć na otwarte w hotelach baseny czy siłownie. Restauracje natomiast będą z pewnością realizowały zamówienia na wynos.

Przeczytaj także Gdzie jechać na walentynki? Oto 11 idealnych miejsc w Polsce.

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE