O nas

Polska Zachwyca – to hasło, które broni się samo. My jesteśmy po to, aby pokazać Ci urokliwe miejsca w Polsce, bogatą kulturę naszego kraju i piękno przyrody w nowoczesnej odsłonie. Stawiamy na piękne zdjęcia i filmy z drona, czym prezentujemy nową jakość i docieramy coraz dalej. Redakcja portalu to grupa ludzi z pasją do podróżowania, którzy chcą zachwycić Cię Polską. Wszędzie nam dobrze, ale w domu najlepiej.

Nasza Redakcja

 • Joanna Węgielewska

  Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Puszcza Białowieska, która skrywa w sobie naturalne piękno. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni. W wolnej chwili sięga po kryminały, szydełkuje i zdobi metodą decoupage.

 • Iza Gąsiorowska

  Podróże są jej pasją od zawsze. Każda podróż to okazja do poznania samego siebie i nabrania dystansu do życia. Pomału, ale sukcesywnie odwiedza kolejne zakątki Polski.

 • Kama Olejarz

  Kulturoznawca z dziennikarską pasją. Zajmuje się wideofilmowaniem. Z wielką pasją i nieukrywaną przyjemnością robi też zdjęcia . Ma niesforną cechę, która nie pozwala jej siedzieć w miejscu. Ciągle myśli o miejscach, jakie mogłaby zobaczyć na świecie. Chętnie bierze udział w różnych projektach artystycznych. Lubi spędzać aktywnie czas. A poza pracą tańczy salsę kubańską.

 • Milena Goc

  Specjalistka od taniego podróżowania. Chętnie pomaga spełniać innym ich podróżnicze marzenia. Kocha koty, niskobudżetowe wyjazdy i czytanie książek.

 • Olga Kowalczyk

  Leżąc w trawie w Pieninach i wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska zachwyca. Wkrótce potem zrodził się ten serwis. Z pasją i zachwytem odkrywają wraz z mężem Arturem, który fotografuje z powietrza, nowe zakątki kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najchętniej podróżuje z przyczepą. Poza pracą mama trzech chłopaczków oraz miłośniczka sztuki i sportów w szczególności pływania i nart biegowych.

 • Weronika Skupin

  Do niedawna znakomita redaktor naczelna serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.