Strona głównaCiekawostkiEC1 w Łodzi. Interaktywne muzeum jak żadne inne

EC1 w Łodzi. Interaktywne muzeum jak żadne inne

Wyobraźcie sobie interaktywne muzeum, w którym macie wrażenie, że jesteście w stanie dowiedzieć się wszystkiego. Nie dość, że Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi to nowoczesne muzeum niemal rodem z XXII wieku, to uczy odpowiedzialności o środowisko i świat, który nas otacza. Wystawy multimedialne obejmują tak różne dziedziny, że odpowiedź na pytanie: Co tu można robić? brzmi: Wszystko!

Nauka będąca przygodą

Warsztaty dla dzieci w EC1 w Łodzi
Warsztaty dla dzieci w EC1 w Łodzi. Fot. Centrum Nauki i Techniki EC1 Łódź

Zabytkową elektrownię z XX w. odnowiono i otwarto jako jedno z najnowocześniejszych muzeów interaktywnych w Polsce z wystawami stałymi i czasowymi, pokazami eksperymentów, czy też kinem sferycznym. Tutejsze planetarium uznane jest za najnowocześniejsze w Polsce. EC1 w Łodzi to zdumiewające muzeum techniki, gdzie każdy znajdzie coś, czym może się zachwycić. Wystawy prezentują szeroką wiedzę: od tej na temat wynalazków Leonarda da Vinci po modele różnego rodzaju pyłków w technice 3D.

To nowoczesna placówka, gdzie nie tylko dowiemy się wiele o otaczającym nas kosmosie, ale na ich stronie możemy także śledzić najnowsze doniesienia o misjach na Marsa, czy wirtualnej rzeczywistości. To miejsce, gdzie dzieci mają strefę dla siebie, a dorośli zainteresują się m.in. wystawami historycznymi

Mnóstwo projektów

EC1 w Łodzi prowazi wiele projektów. Organizuje m.in. festiwal komiksów, a z tej okazji jesienią planowana jest wystawa Sztuka DC – Świt Superbohaterów (od września 2019 r. w Hali Maszyn EC1). Wspiera także polską kinematografię: w końcu Łódź to polska stolica filmu.

Uruchomiony właśnie Łódzki Fundusz Filmowy pomaga młodym twórcom szukającym dofinansowania swoich produkcji. Właśnie trwa zbieranie wniosków. Obecnie trwają też przygotowania do Święta Ziemi w dniach 23-26 kwietnia, kiedy to EC1 w Łodzi będzie uświadamiać w zakresie ochrony środowiska.

EC1 robi także mnóstwo innych rzeczy, o czym możecie się przekonać oglądając powyższy filmik.

EC1 w Łodzi: godziny otwarcia i bilety

EC1 w Łodzi. Fot. Zorro2212, CC BY-SA 3.0

EC1 w Łodzi znajduje się przy ul. Targowej 1/3 w Łodzi. Bilety normalne można kupić w cenie od 23 zł, a ulgowe od 17 zł (w tygodniu). Termin wybiera się online. Osobne bilety często rozprowadza się na różne wydarzenia. Centrum Nauki i Techniki EC1 otwarte jest od wtorku do piątku w godz. 9-18 oraz w soboty i niedziele od 10 do 19.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE