Co skłania nas do podróżowania po Polsce, kiedy najczęściej to robimy i jak? Poznajcie najnowsze dane dotyczące turystyki w naszym kraju. Zebrano także dane z kim najczęściej podróżujemy i jakim środkiem transportu oraz ile wydajemy na wakacje.

6Dlaczego podróżujemy po Polsce?

Najczęściej w Polskę ruszamy po prostu żeby odpocząć. Fot. Shutterstock

Serwis Triverna przepytał 1355 osób z Polski pod względem preferencji podróżniczych. 98 proc. ankietowanych ceni sobie podróże po Polsce, m.in. ze względu na piękne i ciekawe miejsca oraz szeroką ofertę turystyczną. Najczęściej w Polskę ruszamy żeby po prostu się zrelaksować i mieć świetne wakacje. Drugi powód to chęć odwiedzenia rodziny i znajomych. Czasami po prostu wyjeżdżamy też służbowo.

Poprzedni
Poprzedni artykułSzczawnica – atrakcje w mieście zawsze idealnym na urlop
Następny artykułNajpiękniejsze polskie wsie – oszałamiające zakątki (Top 11)
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here