Strona głównaCiekawostkiJak nie zwariować na kwarantannie – ta planszówka Cię uratuje

Jak nie zwariować na kwarantannie – ta planszówka Cię uratuje

Zapadła w polskim rządzie decyzja o tym, że polskie szkoły są od jutra zamknięte. Tak samo muzea, teatry, kina czy filharmonie. Zaczyna się dla nas trudny czas przymusowego siedzenia w domu. Koniecznie trzeba mieć plan na ten okres, żeby nie zwariować w domu, zwłaszcza z dziećmi. Przedstawiamy zatem znakomitą grę planszową, która zajmie Was na długie godziny. Zdobądź ją nim będzie za późno!

Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie, to zdaniem wielu graczy najlepsza polska gra planszowa. Jej autorem jest Ignacy Trzewiczek, założyciel Portal Games (Portal jest wydawcą Robinsona Crusoe). Fot. materiały prasowe

Planszówki dzisiaj to nie Chińczyk i Eurobizness, ani nie nudne Grzybobranie tylko dla dzieci. To wielowątkowe gry z przeróżną mechaniką, dające rozrywkę na wiele godzin i posiadające fabułę, piękną grafikę, mnogość elementów i dużą grywalność, czyli możliwość rozgrywania wielu nienudzących się partii, z których każda wygląda inaczej.

Chcemy Wam dzisiaj przedstawić Robinsona Crusoe: Przygody na Przeklętej Wyspie.

Gra autorstwa Ignacego Trzewiczka ma niepowtarzalny klimat, prostą ale angażującą mechanikę, wymaga umiejętności planowania i strategii, a także jest po prostu nieskończenie grywalna. Oprócz kilku podstawowych scenariuszy mamy do wyboru wciąż tworzone przez miłośników Robinsona scenariusze fanowskie. To sprawiło, że ta pozycja zdobyła wiele tytułów dla gry roku w różnych krajach.

Ignacy Trzewiczek to twórca także m.in. gier: Osadnicy: Narodziny Imperium, Statki, Łupy, Kościotrupy, gry planszowej Wiedźmin, a także gry 51. stan. Wśród autorów planszówek należy wymienić także m.in. Adama Kałużę i grę K2 jego projektu nominowaną do najważniejszej nagrody międzynarodowej Spiel des Jahres w 2012 roku; Michała Oracza (autora Neuroshimy Hex), Filipa Miłuńskiego (projektanta m.in. gier CV i Capital), Michała Stachyrę (autora około 30 gier planszowych i karcianych). Ostatnio tworzy wielu młodych autorów, takich jak na przykład Łukasz Woźniak.

Wiek: od 10 lat
Liczba graczy: 1-4 osoby
Czas gry: 60-90 minut

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

1 KOMENTARZ

  1. Ludzie! Ta gra potrafi sprawić, że człowiek odczuwa wiele emocji, zarówno gdy uda się przegrać ( złość, rozdrażnienie, wściekłość, smutek, żal, rozczarowanie, rozpacz, szok ) jak i ( mi się wielokrotnie udało, i 2 razy nawet zdobyłem 115 punktów gdy udało mi się ) wygrać ( radość, szczęśliwość, podekscytowanie, zachwyt, ulgę, rozbawienie, dumę ).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE