Jeśli chcesz dobrze dla swoich dzieci, to spędzaj z nimi dwa razy więcej czasu i wydawaj na nie dwa razy mniej pieniędzy – to bardzo mądry cytat autorstwa Abigail Van Buren. Teraz w dobie kwarantanny spowodowanej epidemią koronawirusa na świecie, będziemy mieć ku temu dobrą okazję. Dzieci zostaną w domach, bo szkoły będą zamknięte. Warto czas ten wykorzystać na wspólne czytanie pięknych i wartościowych książek. Często zastanawiamy się co im czytać? Albo co im podsunąć do czytania? Oto nasze propozycje książek, których akcja rozgrywa się w Polsce. Mogą z powodzeniem zainteresować tak najmłodszych jak i nastolatków.

1Wakacje z duchami

zamek w niedzicy
Zamek w Niedzicy. Fot. Shutterstock

Ta książka autorstwa Adama Bahdaja to czasami lektura szkolna, ale jeśli Twoje dziecko jej nie czytało, warto by ją nadrobiło. Powstał nawet serial telewizyjny na jej podstawie. Trzej chłopcy, Paragon, Perełka i Mandżaro, spędzają wakacje w leśniczówce u cioci, a w pobliżu w starym zamczysku coś straszy… Na drodze ku rozwiązaniu zagadki na odważnych chłopców czekają liczne przygody. Lekturę książki warto połączyć ze zwiedzaniem zamku w Niedzicy, bo to właśnie tam realizowano zdjęcia do serialu. Zwiedzanie oczywiście wkrótce znowu będzie możliwe jak tylko niebezpieczeństwo związane z zakażeniem zostanie zażegnane.

Poprzedni
Poprzedni artykułInwestycja za 18 mln złotych w Tatrach. Co powstanie?
Następny artykułJak nie zwariować na kwarantannie – ta planszówka Cię uratuje
blank
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa. Jest saunamistrzem i startuje w zawodach saunowych. Odpręża się czytając książki, w wolnych chwilach biega. Uwielbia gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here