Strona głównaCiekawostkiJakie atrakcje warto odwiedzić we wrocławskim ZOO?

Jakie atrakcje warto odwiedzić we wrocławskim ZOO?

Wrocławskie ZOO to jeden z najbardziej znanych punktów na mapie stolicy Dolnego Śląska. Obecnie na terenie ogrodu spotkać można ponad 12000 zwierząt, które są przedstawicielami 1100 gatunków. Odwiedzający mają okazję odkryć różnorodność oraz piękno świata flory i fauny, spacerując po strefach zoologicznych dedykowanych różnym kontynentom i ekosystemom. Podpowiadamy, jakich atrakcji nie można przegapić, planując wycieczkę do ZOO we Wrocławiu.

Afrykarium – niezwykły świat Czarnego Lądu

Wrocławskie Afrykarium to największe oceanarium w Polsce oraz jedno z najnowocześniejszych akwariów w Europie, prezentujące różnorodność świata wodnego kontynentu afrykańskiego. Obiekt liczy ponad 184 000 m³ i podzielony jest na trzy kondygnacje. W Afrykarium prezentowane są różne ekosystemy wodne Afryki, w tym rzeki, jeziora i wybrzeża. Cały obiekt podzielony jest z kolei na konkretne strefy, takie jak Wielkie Jeziora Afryki, Rafa Namibii, Zatoka Rekinów czy Rzeka Kongo.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych elementów Afrykarium są tunele, które umożliwiają obserwację zwierząt z bliska. Przechodząc podwodnymi ścieżkami, zwiedzający mają okazję zobaczyć m.in. zachwycające rekiny i żółwie, pływające tuż nad ich głowami.

Zwiedzanie ZOO Wrocław może zostać dodatkowo wzbogacone o wartościowe warsztaty tematyczne. W pawilonie Afrykarium organizowane są różnorodne programy edukacyjne, prelekcje i pokazy, które mają na celu podniesienie świadomości uczestników wydarzeń o ochronie przyrody i problemach związanych z zagrożeniami dla środowiska naturalnego.

Pokazowe karmienia zwierząt

Bardzo dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszą się także pokazy karmienia zwierząt, które stanowią doskonałą okazję do poznania zarówno nawyków żywieniowych zwierząt, jak i ich naturalnych zachowań. Karmienie w obecności publiczności może dostarczać zwierzakom także dodatkowej stymulacji, zachęcając je do korzystania z naturalnych instynktów poszukiwania pożywienia. 

Oprócz dostarczania jedzenia pokazy karmienia mogą obejmować również interakcje z otoczeniem, takie jak łapanie zdobyczy, rozwiązywanie prostych zagadek czy szukanie pożywienia w trudno dostępnych miejscach, co pozwala zaspokajać potrzeby behawioralne zwierzęcych podopiecznych.

Jakie atrakcje dedykowane dzieciom odbywają się we wrocławskim ZOO?

Z aktywności organizowanych przez ZOO we Wrocławiu w szczególności ucieszą się dzieci i młodzież. Do dyspozycji młodych gości pozostaje m.in. bajkowy park linowy Zoolandia, który sąsiaduje z ostoją wilków, wybiegiem dla żubrów oraz zbiornikiem wodnym, w którym można oglądać pelikany.

Kilkulatkowie skorzystają także z niezapomnianego przejazdu na kucyku. Jazdy konne odbywają się na specjalne wydzielonym wybiegu pod stałą obserwacją prowadzącego. Z atrakcji tej może skorzystać wyłącznie dziecko do lat 10, którego waga nie przekracza 35 kilogramów.

Szukasz wakacyjnych atrakcji dla swojego dziecka? Wrocławskie ZOO organizuje także cykliczne półkolonie, podczas których młodzi uczestnicy poznają zwierzęcy świat, zdobywając jednocześnie tytuł oraz certyfikat Młodego ZOOloga. Organizatorzy wydarzenia zapewniają dzieciom wyżywienie oraz nielimitowaną ilość wody.

Planujesz wycieczkę do ZOO we Wrocławiu? Kup wejściówkę w wygodnej sprzedaży online na eBilet.pl

Wrocławskie ZOO to obowiązkowy punkt podróży dla wszystkich, którzy planują wycieczkę do stolicy Dolnego Śląska. Jeżeli chcesz uniknąć długiego czekania w kolejce do kasy biletowej, zdecyduj się na wygodną sprzedaż elektroniczną – odwiedź stronę eBilet.pl, kup wejściówkę do ZOO we Wrocławiu i zafunduj sobie atrakcję, która na długo zapadnie w Twojej pamięci.

Artykuł partnera

Olga Kowalczyk
Olga Kowalczyk
Redaktor naczelna i pomysłodawczyni nazwy serwisu. Leżąc w trawie w Pieninach, wsłuchując się w nurt Dunajca pomyślała, że Polska po prostu zachwyca. Z ciekawością i zachwytem odkrywa nowe zakątki naszego kraju. Niektóre miejsca takie jak Lublin, Jakuszyce czy Białowieża zapadają jej w serce na zawsze. Z wykształcenia romanistka. Po Polsce i troszkę dalej najczęściej podróżuje z przyczepą. Miłośniczka sztuki i sportów - w szczególności nart biegowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE