Strona głównaCiekawostkiSosna reliktowa na Sokolicy zniszczona! (ZDJĘCIA)

Sosna reliktowa na Sokolicy zniszczona! (ZDJĘCIA)

Bardzo smutne wieści z Pienińskiego Parku Narodowego. Najpiękniejsze drzewo w polskich górach i najbardziej rozpoznawalny symbol Pienin nie wygląda już tak jak dawniej. Sosna reliktowa na Sokolicy została zniszczona podczas akcji ratunkowej.

Uszkodzona sosna na Sokolicy

Sosna reliktowa pod szczytem Sokolicy to przepiękne drzewo będące wizytówką polskich gór. Była niemal na każdej pocztówce i oprócz Trzech Koron i spływu Dunajcem stała się najbardziej rozpoznawalną atrakcją Pienin.

Podczas akcji ratunkowej z użyciem śmigłowca, sosna została trwale uszkodzona. Najprawdopodobniej podmuch wiatru rozszczepił jej pień.

Interwencja związana była z wypadkiem na Sokolicy. 21-letnia kobieta zasłabła i spadła ze szczytu, w wyniku czego doznała poważnych uszkodzeń głowy. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Sosna reliktowa na Sokolicy – symbol Pienin

sosna na sokolicy uszkodzona pieniny
Wydawało się, że 500-letnia sosna na Sokolicy przetrwa wszystko. Fot. Shutetrstock

Niestety może się okazać, że w wyniku dzisiejszego wypadku drzewo obumrze. Byłaby to ogromna strata, ważniejsze było jednak uratowanie młodej turystki ze szlaku. Na szczęście ratownicy TOPR dotarli do niej możliwie szybko.

Przepiękna sosna na Sokolicy była wizytówką Pienin
Przepiękna sosna na Sokolicy była wizytówką Pienin. Fot. Shutterstock
Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE