Zakopane to częsty wybór na urlop niezależnie od pory roku. Jeśli zastanawiacie się co możecie tutaj robić – mamy dla Was 9 propozycji. Są to ulubione dla wielu turystów odwiedzających Zakopane atrakcje turystyczne. Sprawdźcie koniecznie jakie rozrywki dla całej rodziny czekają na Was w zimowej stolicy Polski.

1. Zakopane atrakcje – Krupówki

Krupówki, fot. Agnes Kantaruk, Shutterstock

Flagową atrakcją Zakopanego są oczywiście Krupówki. Każdy kto choć raz tu był kojarzy deptak pełen sklepów i restauracji. Tu bije turystyczne serce Zakopanego. Nawet jeśli nie lubicie tłumów warto choć raz wybrać się w to miejsce. Zdjęcia z białym misiem z Krupówek to kultowe z jakich słynie Zakopane atrakcje.

2. Wielka Krokiew

Wielka Krokiew w zimowej odsłonie fot. MarKord, Shutterstock

To tu sukcesy odnosił Adam Małysz czy Kamil Stoch. W tym miejscu rodziła się również historia polskiego narciarstwa. Wielka Krokiew jest najstarszą i największą polską skocznią. Obiekt wyposażony jest w igielit oraz w tory lodowe co umożliwia trenowanie na niej praktycznie przez cały rok, a to znane na całe Zakopane atrakcje dla całej rodziny.

3. Gdy odwiedzasz Zakopane atrakcje będą stały do góry nogami

Dom do góry nogami, fot. Szymon Kaczmarczyk, Shutterstock

W domu do góry nogami wszystko na chwile staje na głowie. Grawitacja jaką znamy do tej pory przestanie mieć znaczenie. To obowiązkowa atrakcja Zakopanego dla małych i dużych. Zwiedzanie domu do góry nogami jest stosunkowo krótkie jednak pozostaje w pamięci na długie godziny.

Dom do góry nogami Al. 3-go Maja, wstęp płatny (dorośli 9 zł, dzieci 7 zł)

4. Kaplica w Jaszczurówce

Zakopane atrakcje – kaplica w Jaszczurówce, fot. Agnes Kantaruk, Shutterstock

Kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa w Jaszczurówce jest typowym przykładem zakopiańskiego stylu. Powstała z inicjatywy i projektu Stanisława Witkiewicza. Kaplica znajduje się na małopolskim szlaku architektury drewnianej i jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli tego typu w Zakopanem a szlak i kaplica to znane na całe Zakopane atrakcje przyciągające wielu zwiedzających. Nazwa kaplicy pochodzi od żyjących kiedyś na tym terenie jaszczurek, a konkretnie salamander plamistych.

5. Kościół św. Jana Apostoła

Zakopane atrakcje – kościół św. Jana Apostoła, Shutterstock

Szacuje się, że budowa kościoła św. Jana Apostoła nastąpiła w XVI wieku. Kaplica w Jaszczurówce oraz kościół św. Jana Apostoła są to rozsławiające Zakopane atrakcje warte zobaczenia. Początkowo kościół mieścił się w Zakrzowie koło Kalwarii Zebrzydowskiej. W latach 40. XX wieku pojawił się pomysł przeniesienia obiektu w pobliże mauzoleum i muzeum Jana Kasprowicza. Kościół został rozebrany na części, przetransportowany i zrekonstruowany na terenie Harendy.

6. Muzeum Stylu Zakopiańskiego

Zakopane atrakcje – Muzeum Stylu Zakopiańskiego, fot. Marekusz, Shutterstock

Willa „Koliba” w której mieści się Muzeum Stylu Zakopiańskiego jest pięknym przykładem zakopiańskiej architektury. Za jej projekt, podobnie jak w przypadku kaplicy w Jaszczurówce, odpowiadał Stanisław Witkiewicz. W 1983 roku została wpisana na listę zabytków. Muzeum Stylu Zakopiańskiego jest jedynym w Polsce miejscem, w którym możemy podziwiać koncepcje polskiego stylu narodowego opartego na zdobnictwie i budownictwie górali podhalańskich.

7. Giewont

Zakopane atrakcje – Giewont oferuje piękne górskie widoki, fot. Krzyzak, Shutterstock

Giewont jest jednym z najbardziej popularnych szczytów w Tatrach. Na szczyt można dojść trzema znakowanymi szlakami turystycznymi. Wspinaczka trwa około 2-3 godziny w zależności od wybranej trasy. Trudy wędrówki z pewnością wynagrodzą niesamowite widoki jakie roztaczają się z tego miejsca.

8. Gubałówka

Zakopane atrakcje – Gubałówka. Górskie widoki zachwycają, fot. Pixabay

Gubałówka to również miejsce, z którego można podziwiać wyjątkowe górskie pejzaże. Właśnie ze względu na widoki i łatwość dostępu jest to bardzo popularna atrakcja Zakopanego. Dodatkową frajdą będzie wjazd na Gubałówkę kolejką linową.

9. Zakopiańskie parki linowe

W parkach linowych aktywnie spędzi czas cała rodzina, fot. Pixabay

Zakopiańskie parki linowe to najnowsze reklamujące Zakopane atrakcje dla całej rodziny. Jeśli lubicie aktywy wypoczynek to powinna Was zainteresować bogata oferta parków linowych w Zakopanem. W okolicach znajdują się aż 3 tego typu atrakcje. Koszt biletu to około 30-50 zł.