• Profil

  Żywe Muzeum Piernika w Toruniu jest największym w Europie. Zostało założone w 2006 r. przez państwa Olszewskich.

  Odwiedzający poznają historię smakołyku na interaktywnej wystawie i sami mogą pierniki wykonać: przesiać mąkę, utłuc przyprawy czy wyrobić ciasto. Jest to atrakcja dla każdego ze wskazaniem na dzieci i młodzież. Pieczenie toruńskiego ciasta odbywa się w tradycyjnych drewnianych formach.

  Cechą charakterystyczną Muzeum Piernika jest niekonwencjonalny sposób prowadzenia pokazów, do których angażowana jest duża liczba gości, a historia piernika opowiadana jest językiem stylizowanym na staropolski ze swadą i z humorem. Przewodnikami po muzeum są mistrz piernikarski oraz wiedźma Korzenna występujący w strojach z epoki Kopernika.

  Muzeum Piernika mieści się na terenie Zespołu Staromiejskiego w bliskim sąsiedztwie Rynku Staromiejskiego. Jego siedzibą jest zabytkowa kamienica stojąca przy ulicy Rabiańskiej 9.

  Od 2014 muzeum powiększyło swój program o nową wystawę przedstawiającą manufakturę z przełomu XIX/XX wieku. Każdy odwiedzający może zobaczyć tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika (i samodzielnie wprawić je w ruch), zabytkowy piec i największą w Europie kolekcję woskowych form. Największą atrakcję tego pokazu jest warsztat dekorowania pierników lukrem.

  Bilet wstępu normalny: 17 zł, ulgowy: 12 zł. Zniżka obejmuje osoby niepełnosprawne i seniorów. Dzieci do 3. r. ż. mają wstęp bezpłatny.

  Czytaj więcej: Muzeum piernika – słodka lekcja muzealna

 • Więcej informacji
  Adres: Rabiańska 9
  Toruń
  kujawsko-pomorskie
  87-100
  Polska
  Godziny otwarcia: codziennie 10-18
  Ceny biletów: 17zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.