• Profil

  Kopalnia Soli w Wieliczce jest jednym z popularniejszych celów zagranicznych turystów w Polsce. O jej wielkości świadczy chociażby to, że w czasach rozkwitu zapewniała 1/3 przychodów państwa. Kopalnia jest tak wysoka, że w podziemiach można ukryć Wieżę Eiffla, a wyrobisko tak wielkie, że można z soli wydobytej z Wieliczki zbudować trzy Piramidy Cheopsa. Łączna długość korytarzy to 245 kilometrów, podczas gdy do zwiedzania udostępniono jedynie około trzech.

  dbywały się tu wydarzenia kulturalne, gale boksu i inne imprezy sportowe. Po solance w jednej z komór pływał nawet żeglarz Mateusz Kusznierewicz.

  Podziemne groty w kopali soli w Wieliczce są ogromne, w niektórych zgromadziła się woda, tak jak widzimy to na zdjęciu. W komorze Stanisława Staszica wysokiej na 36 metrów latano nawet balonem, a ten wyczyn wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa. Znalazł się śmiałek, który skakał tam na na bungee.

  Tutaj odbywały się zdjęcia do Seksmisji. W środku hula także internet. Możemy się połączyć z siecią nawet na głębokości 100 m i wysłać selfie.

  Czytaj więcej: Kopalnia Soli w Wieliczce – co o niej wiesz?

  Ceny biletów w sezonie (28 kwietnia – 6 maja i 1 lipca – 31 sierpnia 2018): 64 zł normalne, 46 zł ulgowe.

  Poza sezonem (poza wymienionymi datami): 59 zł normalne, 42 zł ulgowe.

 • Więcej informacji
  Adres: Jana Mikołaja Daniłowicza 10
  Wieliczka
  małopolskie
  32-020
  Polska
  Godziny otwarcia: Trasa turystyczna: kwiecień-październik: 7:30-19:30, listopad-marzec: 8-17; 26 grudnia – 4 stycznia: 8-18
  Telefon: 12 278 73 02
  Ceny biletów: 64zł
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.