• Profil

  Większość osób kojarzy pałac w Radziejowicach ze względu na popularny reality show. Jest doskonałym przykładem stylu klasycystycznego i posiada bardzo bogatą historię. Kiedyś było to popularne miejsce spotkań towarzyskich – z chęcią odwiedzali go nawet królowie.

  Pierwotna siedziba rodu Radziejowskich powstała w województwie mazowieckim w powiecie żyrardowskim już w XV wieku. Miejsce zostało wybrane prawdopodobnie ze względu na walory krajobrazowe (bliskie położenie Puszczy Jaktorowskiej) oraz obronne.

  Najsłynniejszym przedstawicielem rodu był Stanisław, senator, blisko związany z rodziną królewską. O statusie właściciela wiele może powiedzieć fakt, że jego syna do chrztu podawał sam król Władysław IV. Stanisław przyczynił się on do znacznego rozwoju Radziejowic. Z jego polecenia rozbudowano wieżę i postawiono pałac, który był jeszcze większy niż zachowany obecnie. Świadczą o tym fragmenty murów odnalezione w 1997 roku.

  Pałac w Radziejowicach, który możemy podziwiać w obecnym kształcie, to natomiast zasługa prymasa Michała Radziejowskiego. W XVII wieku, po licznych przebudowach rezydencja zyskała charakter barokowy.

  Chętnie bywali tu królowie – Jan III Sobieski, Władysław IV i Zygmunt III Waza.

  Obecnie znajduje się tam Dom Pracy Twórczej.

  Czytaj więcej: Pałac w Radziejowicach – uwielbiali go królowie

 • Więcej informacji
  Adres: Sienkiewicza 4
  Radziejowice
  mazowieckie
  96-325
  Polska
  Godziny otwarcia: pon-pt: 10-15; sob, ndz: 10-17
  Telefon: 46 857 71 75
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.