• Profil

  Nieopodal miejscowości Niekłań Wielki w Świętokrzyskiem (blisko granicy z woj. mazowieckim) położony jest Rezerwat Skałki Piekło. Zobaczymy tam niezwykłe formacje geologiczne, z którymi związane są ciekawe legendy. Piekło Niekłańskie to mało znana atrakcja, a z pewnością warta zobaczenia. Ten niewielki rezerwat w nocy podobno opanowują same diabły.

  W Górach Świętokrzyskich to Łysica jest siedzibą diabłów. Ale sam Lucyfer zagnał niektóre z nich w skałki blisko Niekłania, by tam składały mu ofiary, zwodziły ludzi błądzących w lesie i straszyły miejscowych gospodarzy. Niektóre z diabłów pouciekały, inne podobno dalej grasują wśród skalnych formacji.

  Na Piekło Niekłańskie możemy zboczyć w połowie drogi z Kielc do Radomia (w Skarżysku-Kamiennej) lub z Końskiego do Skarżyska-Kamiennej. Do Rezerwatu Skałki Piekło dojedziemy z Odrowąża lub Stąporkow, a następnie w Niekłaniu Wielkim musimy się kierować drogą na Pociechę. Skałki Piekło pod Niekłaniem są początkiem czarnego szlaku do Wólki Plebańskiej. Możemy też dojść tam niebieskim szlakiem ze Skarżyska-Kamiennej do Kuźniaków.

  Czytaj więcej: Piekło Niekłańskie – diabelskie skałki, sfinksy i czarty

 • Więcej informacji
  Adres: Rezerwat Skałki Piekło pod Niekłaniem
  Niekłań Wielki
  świętokrzyskie
  Polska
 • Zdjęcia
 • Mapa

  Brak wpisów

  Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

  Google Map niezaładowana

  Niestety, nie można załadować Google Maps API.

 • Opinie

  Dodaj opinię

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.