• Profil

    Twierdza Świnoujście to pruski zespół fortyfikacyjny wzniesiony w XIX wieku. Jego głównym zadaniem była obrona bardzo ważnego w tamtych czasach portu. W skład twierdzy wchodziły cztery forty. Do dziś, w dobrym stanie zachowały się trzy z nich: Zachodni, Gerharda i Anioła. Fort II został zniszczony w latach 70. XX wieku.

    Fort Zachodni został wybudowany w latach 1856-1861. Jego głównym przeznaczeniem była obrona portu przed wrogimi okrętami. Fort Anioła został wybudowany w latach 1854-1858. Zadaniem tej części twierdzy była obrona od strony lądu.

    Twierdza Świnoujście może się pochwalić jednym z najlepiej zachowanych fortów nadbrzeżnych w Europie. Położony jest na wyspie Wolin w pobliżu latarni morskiej. Fort Gerharda został wybudowany w latach 1856-1863. Była to dwukondygnacyjna reduta otoczona wałami ziemnymi. W 1881 roku została przekształcona w ufortyfikowaną baterię nadbrzeżną z ławą artyleryjską. Dziś mieści się tu Muzeum Obrony Wybrzeża.

    Możliwe jest zwiedzanie Fortu Gerharda i Podziemnego Miasta na Wyspie Wolin. To kompleks podziemnych schronów połączonych kilometrowym korytarzem. Obiekt zlokalizowany jest niespełna 5 kilometrów od fortu. Można kupić bilety 2 w 1 do Fortu Gerharda oraz Podziemnego Miasta, należy się skontaktować w celu umówienia wizyty.

    Czytaj więcej: Twierdza Świnoujście – nadbrzeżne forty artyleryjskie

  • Więcej informacji
    Adres: Bunkrowa 2
    Świnoujście
    zachodniopomorskie
    Polska
    Telefon: 91 3218626
  • Zdjęcia
  • Mapa

    Brak wpisów

    Niestety, nie znaleziono żadnych wpisów. Dostosuj kryteria wyszukiwania i spróbuj ponownie.

    Google Map niezaładowana

    Niestety, nie można załadować Google Maps API.

  • Opinie

    Dodaj opinię

    Twój adres email nie zostanie opublikowany.