Choć Zakopane nazywane jest zimową stolicą Polski to jednak sezon trwa tutaj niemal przez cały rok. Jak cieszyć się pobytem w Tatrach i nie zbankrutować? Oto darmowe atrakcje w Zakopanem.

1Wielka Krokiew

Wielka Krokiew fot. markord, Shutterstock

Wielka Krokiew to obowiązkowy punktu dla wszystkich fanów skoków narciarskich. Dzięki sukcesom Małysza, Stocha i innych polskich skoczków obiekt przeszedł gruntowną modernizację i należy do najlepszych skoczni na świecie. Wielka Krokiew w Zakopanem to skocznia, na której odbywają się takie zawody jak: Puchar Świata w skokach narciarskich, Puchar Świata w kombinacji norweskiej czy Mistrzostwa Świata. Jest to największa i najstarsza skocznia w Polsce. Warto odwiedzić ją i zobaczyć jak długi lot muszą pokonać nasi skoczkowie aby stanąć na najwyższym miejscu podium.

Poprzedni
Poprzedni artykułLegendy z polskich zamków, których na pewno nie znałeś (Top 9)
Następny artykułJak przygotować się do zwiedzania Polski?
blank
Miłośniczka podróży po Polsce i Europie. Uwielbia poznawać miejsca, do których dociera niewielu turystów. Ulubione zakątki naszego kraju to Półwysep Helski, który za każdym razem odkrywa na nowo oraz Dolny Śląsk, który jest pełen tajemnic i uroku. Obowiązkowy punkt każdej jej wyprawy to odkrycie smaków lokalnej kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here