Strona głównaCiekawostkiChcesz mieć rezydencję na własność? Kup pałac Dołhobyczów

Chcesz mieć rezydencję na własność? Kup pałac Dołhobyczów

Piękny pałac w miejscowości Dołhobyczów w pobliżu granicy z Ukrainą to perełka architektury postawiona w pięknym stylu. Dziś czeka na kupca. Jeśli macie ochotę na kupno pałacu z oranżerią, stajnią i parkiem, to pałac Dołhobyczów właśnie jest na sprzedaż.

A może by tak dworek?

Pałac Dołhobyczów
Pałac Dołhobyczów leży przy granicy z Ukrainą. Fot. facebook.com/Pałac-w-Dołhobyczowie

Kupić pałac? Taka oferta nie zdarza się na co dzień. Piękny dworek w Dołhobyczowie to uroczy późnoklasycystyczny budynek w powiecie hrubieszowskim. Został przebudowany w 1837 r. przez Antonia Corazziego.

Wokół pałacu stoją oranżeria, oficyny, spichlerz i stajnia, a wszystko to otoczone jest dwunastohektarowym parkiem. Całość jest na sprzedaż.

Czy znajdzie się kupiec?

Pałac Dołhobyczów
Pałac Dołhobyczów z lotu ptaka. Fot. facebook.com/Pałac-w-Dołhobyczowie

Często piszemy o pięknych budowlach popadających w ruinę. Pałac uda się ocalić, o ile znajdzie się inwestor gotowy na remont budowli. Wymaga ona generalnego remontu. Ale po odnowieniu z pewnością może funkcjonować tam hotel lub restauracja z salami bankietowymi bądź konferencyjnymi.

Pałac Dołhobyczów – majątek na sprzedaż

Pałac Dołhobyczów
Pałac Dołhobyczów. Fot. facebook.com/Pałac-w-Dołhobyczowie

Choć na pozór budowla wydaje się skromna, w środku mieści się aż 31 pokoi, z kolei w piwnicy zlokalizowany jest bar. Próbowano już kiedyś przywrócić pałacowi świetność, ale remont nie dobiegł końca.

Ile może kosztować takie cudo? Szacunkowa wartość obiektu to nawet 8 mln zł, ale właściciel chce sprzedać pałac Dołhobyczów za 5,5 mln zł.

Pałac czekający na lepsze czasy

pałac dołhobyczów
Pałac w Dołhobyczowie. Fot. Przemysław Czopor, Wikimedia Commons, CC BY 3.0

Wieś należała do rodów szlacheckich, a w XIX wieku władali nią Rastawieccy. To oni wybudowali pałac, którym do 1945 roku władali Świeżawscy. Pobliskie tereny były dotknięte walkami I wojny światowej. W 1982 r. pałac został odnowiony, ale dziś czeka na nowego właściciela. Czy czekają go lepsze czasy?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE