Strona głównaCiekawostkiGdzie w Polsce można skoczyć na bungee?

Gdzie w Polsce można skoczyć na bungee?

Skoki na bungee to sport dla ludzi o mocnych nerwach lubiących adrenalinę. Jeśli jeszcze nigdy tego nie próbowaliście, warto się przekonać jak to jest! Oto kilka pomysłów, gdzie w Polsce można skoczyć na bungee.

Most Wilczy Jar nad Jeziorem Żywieckim

Jest to jedno z najbardziej znanych miejsc w Polsce gdzie można skoczyć na bungee. Oczków to najbardziej wysunięta na północ dzielnica Żywca. To tam znajduje się most nad Jeziorem Żywieckim. Skok z niego gwarantuje 25 metrów lotu.

W 1978 r. na tym moście doszło do drugiej największej katastrofy drogowej w historii Polski. Ale to już zupełnie inna historia i fakt ten nie powinien odstraszać amatorów bungee jumpingu.

jezioro żywieckie
Jezioro Żywieckie. Fot. Shutterstock

Wiadukt w Milówce

Wiadukt w Milówce, widok z Baraniej Góry. Fot. Przykuta, CC BY-SA 3.0

W woj. śląskim znajduje się wiadukt w Milówce, z którego można skakać na bungee. Ma 654 m długości i prowadzi nad doliną rzeki Kameszniczanki (tak więc formalnie w sumie jest to most). Skok stamtąd gwarantuje ok. 30 m lotu.

Skoki z dźwigu

skoki na bungee w polsce
Skoki na bungee w Polsce zyskują na popularności. Fot. Pixabay

Skoki z dźwigu są popularne wśród amatorów bungee jumpingu. Dźwig jest mobilny, a więc łatwiej dostępny. Może przemieścić się np. na miejsce jakiejś zorganizowanej imprezy.

Takie skoki oferowane są w Krakowie, Gdańsku, Warszawie, Wrocławiu (przy ul. Wróblewskiego 9, koszt od 140 zł) czy też Zakopanem. Można poczuć się jak ptak dzięki skokowi z aż 70 lub 90 metrów. Koszt skoku wynosi ponad 100 zł.

Wiadukty w Stańczykach

wiadukty w stańczykach
Wiadukty w Stańczykach. Fot. Alvydas Kucas, Shutterstock

Kolosalne mosty w Stańczykach znane też jako wiadukty w Stańczykach lub Akwedukty Puszczy Rominckiej (tę poetycką nazwę nadali im turyści). To znane miejsce dla amatorów bungee jumpingu. Te wynurzające się z puszczy łuki to najwyższe mosty kolejowe w Polsce. Zbudowano je na trasie z Gołdapi do Żytkiejm w woj. warmińsko-mazurskim.

Stadion Wrocław

Dream Jump, czyli skoki z korony Stadionu Wrocław to atrakcja dostępna od 2014 roku. Jeszcze kilka lat temu wolne spadanie ani skoki na bungee nie były tak powszechne. Dziś można się tak zabawić w wielu polskich miastach. W odróżnieniu od skoku na bungee, lot ze Stadionu Wrocław jest bardziej płynny. Masz odwagę stanąć na krawędzi na wysokości 40 m i skoczyć?

Skok na bungee w Wieliczce

Kopalnia soli w Wieliczce. Fot. Shutterstock

Na koniec ciekawostka. Wiecie, że pod ziemią, w Kopalni Soli w Wieliczce, także skakano na bungee? Konkretnie w komorze Stanisława Staszica wysokiej na 36 metrów. Latano tam nawet balonem, a ten wyczyn wpisano do Księgi Rekordów Guinnessa!

Czytaj także: Kopalnia Soli w Wieliczce. Co o niej wiesz?

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE