Strona głównaCiekawostkiGdzieniegdzie w górach już spadł śnieg. Masz ochotę na bitwę na śnieżki? Jedź tam!

Gdzieniegdzie w górach już spadł śnieg. Masz ochotę na bitwę na śnieżki? Jedź tam!

Niektóre górskie szczyty przykrył już śnieg. Narciarskie szaleństwo jeszcze się nie rozpoczęło, ale jeśli macie ochotę za dnia pochodzić bez kurtki, a wieczorem porzucać się śnieżkami, możecie pojechać jednego dnia z Krakowa w Tatry i odczuć dużą amplitudę temperatur.

Śnieg w Tatrach

kasprowy wierch
Kasprowy Wierch zimą. Fot. Shutterstock

Na Kasprowym Wierchu czy też Kopie Kondrackiej leży już śnieg. To pierwszy atak zimy w tym sezonie. Sytuacja nie wygląda jeszcze tak, jak na załączonym obrazku. Na razie w Tatrach spadł około centymetr śniegu. Można go znaleźć już na wysokości 1400 m n.p.m. i wyżej. Bałwana na razie z tego trudno ulepić, ale już można porzucać się śnieżkami. Wybierając się w wyższe partie gór, trzeba wziąć ze sobą ciepłą kurtkę. Poza tym w Tatrach wieje bardzo silny wiatr. Należy też bardzo uważać na oblodzone szlaki.

Śnieg w innych górach

Śnieżka na razie nie jest jeszcze przykryta śniegiem, ale temperatura odczuwalna sięgnęła tam niemal -30 stopni Celsjusza. Fot. Shutterstock

Popadało nie tylko w Tatrach. Śnieg spadł też na Babiej Górze na znacznie niższej wysokości.

Śnieg niebawem może też spaść w Karkonoszach. Na razie go nie ma, ale w ciągu ostatniej doby temperatura odczuwalna na Śnieżce wynosiła -27 stopni Celsjusza! Realnie było tam około -2 stopni, ale uczucie przeszywającego mrozu potęgował wiatr.

Co prawda w nadchodzących dniach na nizinach będzie można jeszcze odczuć ciepły powiew lata, ale w górach już powoli rozgaszcza się zima.

Weronika Skupin
Weronika Skupin
Redaktor serwisu PolskaZachwyca.pl, która z pasją odkrywa i opisuje kolejne piękne miejsca w Polsce. Częściej wybiera plecak, hostel i eskapady w nieznane miejsca, niż walizkę, hotel i zorganizowane wycieczki. Wieloletnia dziennikarka prasowa i saunamistrzyni. Odpręża się grając w planszówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE