Niektóre górskie szczyty przykrył już śnieg. Narciarskie szaleństwo jeszcze się nie rozpoczęło, ale jeśli macie ochotę za dnia pochodzić bez kurtki, a wieczorem porzucać się śnieżkami, możecie pojechać jednego dnia z Krakowa w Tatry i odczuć dużą amplitudę temperatur.

Śnieg w Tatrach

kasprowy wierch
Kasprowy Wierch zimą. Fot. Shutterstock

Na Kasprowym Wierchu czy też Kopie Kondrackiej leży już śnieg. To pierwszy atak zimy w tym sezonie. Sytuacja nie wygląda jeszcze tak, jak na załączonym obrazku. Na razie w Tatrach spadł około centymetr śniegu. Można go znaleźć już na wysokości 1400 m n.p.m. i wyżej. Bałwana na razie z tego trudno ulepić, ale już można porzucać się śnieżkami. Wybierając się w wyższe partie gór, trzeba wziąć ze sobą ciepłą kurtkę. Poza tym w Tatrach wieje bardzo silny wiatr. Należy też bardzo uważać na oblodzone szlaki.

Śnieg w innych górach

Śnieżka na razie nie jest jeszcze przykryta śniegiem, ale temperatura odczuwalna sięgnęła tam niemal -30 stopni Celsjusza. Fot. Shutterstock

Popadało nie tylko w Tatrach. Śnieg spadł też na Babiej Górze na znacznie niższej wysokości.

Śnieg niebawem może też spaść w Karkonoszach. Na razie go nie ma, ale w ciągu ostatniej doby temperatura odczuwalna na Śnieżce wynosiła -27 stopni Celsjusza! Realnie było tam około -2 stopni, ale uczucie przeszywającego mrozu potęgował wiatr.

Co prawda w nadchodzących dniach na nizinach będzie można jeszcze odczuć ciepły powiew lata, ale w górach już powoli rozgaszcza się zima.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here