Strona głównaCiekawostkiJak utrzymać zdrowy styl życia podczas podróży?

Jak utrzymać zdrowy styl życia podczas podróży?

Chcesz się cieszyć wycieczką, urlopem, lecz boisz się, że ucierpią na tym Twoje zdrowe nawyki? Poza domem również możesz o siebie dbać, zdrowo się odżywiać i wysypiać, by wrócić do domu z energią i świetnym samopoczuciem. Przeczytaj, co jest najważniejsze i na co zwrócić uwagę wybierając się w podróż.

Czy na wyjeździe trzeba pamiętać o zdrowych nawykach?

Wiele się teraz mówi o tym, jak istotną rolę w życiu każdego człowieka odgrywa zdrowy styl życia. Sposób, w jaki dbamy o nasz organizm, co mu fundujemy na co dzień, bardzo szybko wpływa na nasz wygląd fizyczny, samopoczucie, zdrowie, a w konsekwencji również na długość życia. Kiedy już uda się wdrożyć zdrową dietę, regularną aktywność fizyczną, stałe godziny snu oraz prozdrowotne rytuały, przychodzą wakacje. Dłuższy wyjazd staje się w tym momencie przedsięwzięciem, które może zniweczyć wiele tygodni czy miesięcy starań. Przy zdrowym odżywianiu wystarczy czasem jeden weekend śmieciowego jedzenia lub spożywania po prostu takich produktów, do których organizm nie jest przyzwyczajony, by wytrącić go z równowagi. Brak odpowiedniej dawki snu z kolei, wieczornego wyciszenia, alkohol, mogą sprawić, że będziesz pozbawiony energii, ucierpi na tym Twoja kondycja, jak również skóra, włosy, paznokcie.

Są tacy, którzy decydują się odpuścić na czas urlopu, postanawiają odrobinę „zaszaleć”, a potem tygodniami wracają do stanu, w jakim byli wyjeżdżając. Aby uniknąć złego samopoczucia, przyrostu wagi, spadku sił, zdecydowanie warto zrobić wszystko, by podtrzymać dobre nawyki również na wakacyjnym wyjeździe.

Jak się zdrowo odżywiać podczas podróży?

Najważniejszą kwestią, którą najczęściej odpuszczamy, jest zdrowa, zbilansowana dieta. Wybierając się w podróż, zastanów się, czy będziesz gotować samodzielnie, czy wolisz zakwaterowanie z wyżywieniem. Rezerwując noclegi za pośrednictwem platformy eSky.pl, możesz zaznaczyć dokładne preferencje np. tylko śniadania, śniadania i obiadokolacje, All-inclusive. Sprawdź dostępne opcje na stronie: https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break. W przypadku wykupienia posiłków najlepiej wybrać hotel oferujący szwedzki bufet, który umożliwia każdemu nałożenie sobie tego, na co ma ochotę i co wpisuje się w jego założenia żywieniowe. W ramach przekąski zamiast batonów noś ze sobą suszone i świeże owoce, warzywa oraz orzechy.

Postaraj się podczas pobytu poza domem unikać alkoholu. Dostarczaj za to organizmowi duże ilości wody. Dobrze sprawdzają się tu butelki z filtrem, które można dowolnie napełniać, a w krajach, w których nie jest bezpieczne picie wody z krany, postaw na tę butelkowaną.

Jeśli chodzi o dietę, zdecydowanie łatwiej jest utrzymać ją na odpowiednim poziomie podczas wyjazdu krajowego. Jak to się mówi: „Swego nie znacie, a cudze chwalicie” – czas to zmienić. Zagraniczne wycieczki są obecnie ogromnie popularne, lecz stworzenie zbilansowanego menu na bazie nieznanych produktów jest dużym wyzwaniem.

Zdrowy styl życia na wakacjach – jak o niego zadbać?

  • Po pierwsze – sen. Poświęcanie na wypoczynek nocny tych książkowych 7-8h bywa trudne, gdy jest tyle do zobaczenia, do zrobienia i poznania, lecz o ile na krótkim weekendowym wypadzie takie podejście może mieć sens, o tyle przy dłuższym urlopie, z każdego kolejnego dnia będziesz mógł czerpać coraz mniej, a atrakcje nie będą tak cieszyć, jak się tego spodziewałeś.
  • Po drugie – aktywność fizyczna. Ruch jest ogromnie ważny dla prawidłowej pracy całego organizmu. Nawet jeśli codziennie masz ruchu pod dostatkiem i marzy Ci się poleżeć przez tydzień na plaży, nie będzie to najlepszy pomysł. Na każdy dzień zaplanuj sobie choćby spacer, wycieczkę, jakąś atrakcję, wymagającą aktywności. Pobudzisz w ten sposób krążenie krwi i dotlenisz wszystkie komórki ciała.
  • Po trzecie – zdrowe rytuały. Rano zrywasz się z łóżka, by jak najszybciej rozpocząć kolejny dzień pełen wrażeń? Zdecydowanie warto wybudzać się stopniowo, a przed wyskoczeniem z pościeli, przeciągnąć się, zrobić kilka głębokich oddechów, a potem wypić szklankę wody i przeprowadzić kilkuminutową gimnastykę. Podobnie niech wygląda wieczór. Znajdź chwilę na wyciszenie się, odłóż telefon i wyłącz wszelkie ekrany, posłuchaj kojącej zmysły muzyki, zapal zapachową świeczkę, odpręż się.

Choć może nie być łatwo, nie warto na czas wyjazdu odchodzić od zdrowych zwyczajów. Dbaj o siebie również na wakacjach, by wrócić wypoczętym, w pełni sił i witalności.

Artykuł sponsorowany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJPOPULARNIEJSZE